Kings Colleges | Los Angeles ve Boston

1957 Yılında kurulan Kings Colleges, İngiltere’deki üstün başarısının akabinde, sahip olduğu kaliteyi Amerika Birleşik Devletleri’ne de taşımaya karar vermiştir. Kings Okulları’nı diğer dil okullarından ayıran en önemli fark, öğrencilerine başarı garantili bir eğitim sunmasıdır. Bunun ispatı olarak öğrencilerine verdiği başarı garantisi ve Kings Eğitmenlerinin tümünün en az bir tanesine sahip olduğu DELTA, CELTA veya MA in TESOL gibi sertifikalar gösterilebilir. Kings Colleges verdiği nitelikli İngilizce eğitimini sosyal aktivitelerle zenginleştirmekte, bu sayede öğrencilerinin genel kültür seviyelerini yükseltirken İngilizce Pratik yapmalarını da sağlamış olmaktadır.

Kings Colleges, Amerika Birleşik Devletleri’nde birbirinden ayrı iki seçkin merkezde hizmet vermektedir. Bunlardan ilki Los Angeles’taki Ünlüler Bulvarı’nın (Walk of Fame) paralelinde bulunan Hollywood Bulvarı’ndadır. A.B.D.’deki ikinci Kings Okulu, dünyanın en iyi üniversitelerinden Harvard Üniversitesi ve MIT’in de (Massachusetts Institute of Technology) bulunduğu Boston şehrinde, Pine Manor College Kampüsü içerisindedir.


NEDEN KINGS COLLEGES?

Kings Garantisi: Kings Colleges öğrencileri, okul eğitiminin ilk günü İngilizce bilgilerini ölçmek amacıyla Seviye Tespit Sınavına tabi tutulurlar. İlgili sınav sonucuna göre öğrencinin eğitim süresi sonrasında ulaşması hedeflenen İngilizce seviyesi öğrenciye bildirilir. En az 12 haftalık bir eğitim sonrasında, eğer öğrenci hedeflenen İngilizce seviyesine ulaşmamışsa, o seviyeye ulaşıncaya kadar, Kings Colleges’ta alacağı İngilizce eğitimleri için herhangi bir ücret alınmayacaktır. Öğrencinin bu hakka sahip olabilmesi için okula %90’dan az devamsızlığının olmaması, ödevlerini yapmış olması ve en az 12 haftalık eğitim için kayıt olmuş olması gerekmektedir. Konaklama hizmeti söz konusu garantinin kapsamı dışındadır.

Uzman Kadro: Kings Colleges Eğitmenlerinin başarılarının belgesi olarak sahip oldukları CELTA, MA in TESOL gibi sertifikalar ve İngilizce öğretimindeki geçmiş yıllara dayanan tecrübeleri rahatlıkla gösterilebilir.

Kings Colleges eğitmenlerini işe alırken birçok kriteri göz önünde tutan ve eğitmen seçimi esnasında bu standartlarından taviz vermemesiyle de bilinen üst düzey İngilizce eğitimi veren bir dil okuludur.

Seçkin Lokasyonlar: Kings Colleges, A.B.D.’nin Melekler Şehri diye de bilinen Los Angeles’ta ve tam bir üniversite şehri olan Boston’da yer almaktadır.
Kings Boston, şehir merkezinden sadece 15 dakika uzaklıkta Boston şehrinin en seçkin bölgelerinden birindedir. Öğrenciler Boston Pine Manor College’ın kampüsü içinde eğitim alacak olup, Kampüsün tüm olanaklarında da ayrıca faydalanabileceklerdir.
Kings Los Angeles, Hollywood’un tam kalbinde, Ünlüler Bulvarı’nın (Walk of Fame) paralelindeki Sunset Bulvarı üzerinde, seçkin bir binada eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yüksek Standartlarda Yurt Konaklaması: Kings Colleges Boston Merkezi öğrencileri Pine Manor College’ın yüksek standartlarda düzenlenmiş yurtlarında konaklama imkânına sahiptirler. İlaveten Üniversite Kampüsün tüm imkânlarından da faydalanabileceklerdir.

Kings Los Angeles Merkezi öğrencileri de En-Suit [1] yurtlarda tek ve çiftkişilik konaklama alternatifine sahiptirler. Öğrenci Evleri/Apartmanları konaklama olanağı da ayrıca mevcuttur.

Bunlarla birlikte Kings Colleges, öğrencilerine hem Los Angeles’ta hem de Boston’da Aile Yanı konaklama alternatifi de sunmaktadır.

Farklı Kurs Seçenekleri: Kings Colleges, öğrencilerine haftada 20 ders saati Compact Course, 28 ders saati Intensive Course, Diploma of English (24 ve 36 Hafta Seçenekleriyle), TOELF IBT ve Cambridge FCE Sınavlarına hazırlık programları sunuyor.

A.B.D.’de Yüksek Lisans yapmak isteyen öğrencilerin girmek sorunda olduğu SAT, GMAT, GRE gibi sınavlara yönelik Test Hazırlık Kursları da hem Boston hem de L.A. merkezinde Kings Colleges’ın sunduğu kurs seçenekleri arasındadır.

Yukarıdaki programlara ilaveten, English Plus Kings Los Angeles İngilizce + Film Çalışmaları ve Yapımı gibi seçenekleriyle, öğrencilerineİngilizce eğitimi vermekle kalmıyor, onların İngilizceleriyle birlikte sosyal yönlerini de geliştirmeye çalışıyorlar.


Bununla beraber Kings Colleges Amerikan Film Endüstrisi’nin kalbi olan Hollywood yani Los Angeles Merkezinde öğrencilerine English + Film Studiesand Film Making dersleri alma imkanı da sunmaktadır. Kings Colleges Los Angeles Öğrencileri almakta oldukları İngilizce eğitimine ilaveten Sinemacılık eğitimi de alabilmektedir. İlgili dersler Dünyanın bu alanda lider kuruluşlarından biri olarak bilinen AMDA (The American Musical and Dramatic Academy) ile işbirliği içinde yürütülmektedir. İlgili derslerden bazıları Kings Los Angeles merkezine 10 dakikalık yürüme mesafesinde olan AMDA merkezinde de verilmektedir. İlgili kurs aynı zamanda bazı stüdyolara ve endüstri içindeki kuruluşlara ziyareti de kapsamaktadır.
İlgili dersler, Sinema Tarihi (Film History), Hollywood Tarihi (History of Hollywood) Oyunculuk (Acting for the Camera), Senaryo Oluşturma/Geliştime (Script Development), Yapım (Production/Post Production) gibi ders içeriklerinden oluşmaktadır. Öğrenciler ilgili eğitim sonunda, kendi yazdıkları ve yönettikleri kısa film veya belgesel yaparlar. Eğitim sonunda ilgili yapımlar arasındaki en iyi yapım ödüllendirilir.

Kings Colleges öğrencileri English Plus eğitimlerinin sonrasında eğer ilgili derslere en az %90 katılım göstermişlerse Kings Colleges’tan ilgili sertifikayı alma hakkına sahip olmuş olurlar.

İlgili Dersleri alabilmek için öğrencilerin en az Intermediate düzeyinde İngilizce’ye sahip olması gerekmektedir. Eğer Öğrencinin İngilizcesi ilgili seviyenin altındaysa, öğrenci ilgili seviyeye ulaşıncaya kadar yoğunlaştırılmış İngilizce eğitimleri almaya devam eder.

Online Öğrenci Takip ve Bilgilendirme Servisi: ClassMate: ClassMate,  Kings Colleges öğrencileri için internet olan her yerden ulaşılabilen çevrimiçi bir kaynaktır. Öğrenciler Classmate üzerinden 7/24 İngilizce öğrenimlerini sürdürebileceklerdir. Kings Öğrencileri internet olan her yerden ders materyallerine ulaşabilmekte, planlanan ders içeriklerini görebilmekte ve bu sayede ilgili derslere hazırlıklarını sürdürebilecekleri ekstra kaynakları da okuyabilmektedirler. Sistemin en önemli özelliği sınav pratikleri yapabilecekleri FCE, CAE, IELTS ve TOEFL IBT gibi test ve çalışma kaynaklarına ulaşabilmeleridir.

SOSYAL AKTİVİTELER

Kings Colleges’ın tüm okullarında, Sosyal aktiviteler ve gezilerden sorumlu Aktivite Organizatörleri de çalışmaktadır. Online ClassMate sistemindeki Calendar özelliği sayesinde öğrenciler planlanan aktiviteleri de görme olanağına da ayrıca sahiptirler. Başka önemli bir özellik de Öğrencilerin sisteme bağlanarak öğretmenleri ve arkadaşlarıyla iletişim kurabilmeleridir.[1]En Suit: Tuvalet ve Banyolu Odalar

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map