//KEREM T.

Bu kesinlikle bir tatil programı değil…

Gitmeden insanın aklına birçok soru işareti takılıyor hele birde benim gibi tek başınıza giderseniz “acaba oraya nasil ulaşırım?”, “Başıma bir şey gelir mi?” gibi sorular ister istemez insani strese sokuyor. Ancak uçaktan indiğinizde her şeyin aslında düşündüğünüz gibi olmadığını insanların ne kadar yardımsever olduğunu ve işlerin ne kadar tıkır tıkır işlediğini görüyorsunuz.

Gerçi benim ABD maceram bavullarım kaybolması ve bu konuda benim deltayla tartışmamla başladı :) ama bunlarda olan şeyler. Ben Ohio da Cedar Point eğlence parkında çalıştım. Çalıştığım yer inanılmaz disiplinli bir yerdi 3 ay boyunca bizi baya zorladılar. Parkın polisleri göz açtırmıyordu ama gene de baya eğlendik. Diğer yerlere giden arkadaşlarla da konuştuktan sonra da genel anlamda benim çalıştığım yerin bu program için en uygun yerlerden biri olduğunu düşünmeye başladım ama şunu unutmayın ki bu kesinlikle bir tatil programı değil. Örneğin ben 1 ay odada yastıksız yattım :).

İlk 2 hafta çalışma temposundan dolayı ağrı kesicilerle ayaktaydım çünkü yaptığım iş gerçekten çok ağırdı. Parkın içinde bir fast food restoranında çalışıyordum. Ayrıca şunu unutmayın ki işe başladığınızda sizin yabancı olmanız onlar için hiçbir anlam ifade etmiyor. Sadece sizden işinizi yapmanız bekleniyor.

Kısaca bu programa başvurmak isteyen varsa United Towers’ı sonuna kadar tavsiye ederim. Uçakta bazı şirketlerle gidip en temel konularda mağdur edilen kişilerle tanıştıktan sonra United Towers’ın bu konuda değerini daha çok anladım. Başta İzmir Ofisi olmak üzere hepsine teşekkür ediyorum”

KEREM T.
CEDAR POINT AMUSEMENT PARK – SANDUSKY, OH – SUMMER 2007
CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ
EKONOMİ – 4.SINIF