Kanada’da Dil Eğitimi

Son yıllarda yabancı öğrenci sayısında büyük artış görülen Kanada’da en çok tercih edilen yurtdışı eğitim programı Kanada’da dil eğitimi programıdır. Birleşmiş Milletler tarafından dünyada yaşanılacak en iyi yer olarak seçilmiş  olan Kanada hem yaşam standartlarının yüksek olması, kaliteli eğitim kuruluşlarına sahip olması ve uygun nüfus yoğunluğuyla öğrencilere hayal ettikleri gibi bir ortamda eğitim alma imkânı sunmaktadır.

Kanada’da Hem İngilizce Hem Fransızca Öğrenin

Kanada’da dil eğitimi almak öğrencilere birçok alanda avantajlar sağlamaktadır. Bunlardan biri İngilizce’nin yanında Fransızca’nın da anadil olmasıdır. Bu şekilde öğrenciler her iki dili de yerinde öğrenme fırsatını yakalayabilmektedir. Kanadada dil eğitimi alırken aynı zamanda bir Fransızca dil okuluna da gidebilir ve bir taşla iki taş vurabilirsiniz. Bu sayede Fransa’da dil eğitimi almak yerine büyük bir zaman avantajıyla Kanada’da Fransızca dil eğitimi de alıp iki amacınızı da gerçekleştirebilirsiniz. Kanada dil okulları fiyatları Amerika ve İngiltere’ye göre daha uygundur ve para birimi olarak da TL’den çok yüksek değildir. O nedenle yaşam maliyetleri açısından da Kanada Türk öğrenciler için çok pahalı bir ülke değildir.

Kanada Dünyanın En Yaşanılası ve Güvenli Ülkelerinden Biri

Kanada EUI ve BM tarafından dünyanın en yaşanılası ülkelerinden biri seçilmiştir. Kanada’nın en yaşanılabilir şehirlerden biri olması sadece mükemmel bir doğa ve dört mevsimin bir arada yaşandığı bir ülke olmasından değil aynı zamanda yüksek yaşam standartlarına sahip olmasındandır. Örneğin; işsizlik oranı düşük olduğu için mezun olduktan sonra öğrenciler iş bulma konusunda çok sıkıntı çekmemektedir. Bunun yanı sıra sağlık hizmetleri en gelişmiş  sağlık merkezlerinde verilmektedir ve sağlık sigortaları pahalı değildir. Suç oranı oldukça düşüktür; bu nedenle öğrencilere güven ve huzur dolu bir ortam sağlayan bir ülkedir.

Birçok ülkeden göç alan Kanada çok kültürlü bir ülke olma özelliğine de sahiptir; dolayısıyla da öğrencilere farklı kültürleri tanıma şansı vermektedir. Ayrıca yine buna bağlı olarak Kanadalılar farklı  kültürlerden insanlara alışkın oldukları için yeniliklere açık ve saygılı insanlardır. Herhangi bir yurtdışı eğitim programı için ülkesinden ayrılacak olan insanlar için güven en önemli konulardan birisidir. Kanada’da dil okulları programlarına katılan öğrenciler şehir güvenliği konusunda diğer ülkelere göre kendilerini çok daha güvende hissetmektedirler.

Kanada’da Uygun Dil Okulu Fiyatları

Kanada’da dil okulu fiyatları Amerika ve İngiltere’ye göre daha uygundur ve para birimi olarak da TL’den çok yüksek değildir. O nedenle yaşam maliyetleri açısından da Kanada Türk öğrenciler için çok pahalı bir ülke değildir. Amerika dil okulları ya da İngiltere dil okulları ile eğitim almak isteyen öğrencilerin ödeyeceği dil okulu fiyatları Amerikan Doları ve İngiliz Pound’u cinsinden olacağı için TL’ye oranla arada bariz bir kur farkı oluşacaktır. Fakat Kanada doları TL’ye yakın bir kurdan işlem gördüğü için yurtdışında eğitim için Kanada’yı tercih eden öğrencilerin eğitim maliyetleri daha uygun fiyatlı olacaktır.

Kanada Dil Okulları İçin En Çok Tercih Edilen Şehirler

Kanada’daki dil eğitimi kurumlarının kalitesi de tartışılmazdır. Kanada’daki kurumlar uluslar arası kabul gören dereceler vermektedir. Kanada’da birçok şehirde kaliteli dil eğitimi veren kurumlar bulunmakla birlikte öğrencilerin yoğun olarak tercih ettikleri şehirler : Vancouver, Toronto, Montreal, Calgary’dir.

Kanada gerek dil eğitimi gerek üniversite eğitimi, konaklama şartları ve güvenli şehir yapılarıyla yurtdışında eğitim alınabilecek en doğru yerlerden birisidir. Kanadada dil eğitimi almaya giden öğrenciler çoğunlukla Kanada’da üniversite veya Kanada’da sertifika programlarına da devam etmek istemektedirler. Hatta bazen Türkiye’de bir dil okulu ya da üniversite eğitimi almak Kanada’da dil okulu ya da Kanada’da üniversite eğitimi almaktan daha pahalı bile olabilmektedir. Bütün şartları araştırıp beraber değerlendirmeli ve yurtdışında eğitim almak istediğiniz ülkeye karar vermelisiniz. Kanada’da dil okulları ve diğer yurtdışı eğitim programları için yurtdışı eğitim danışmanlık şirketimizi ziyaret edebilirsiniz.

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map