//KADER K.

KADER KSan Diego Hayvanat Bahçesinden Herkese Selamlar :)

Ben kendi Work&Travel hikâyemi biraz deli cesareti olarak yorumluyorum. Çünkü herkesin sıfır diye nitelendirdiği bir İngilizceyle kursa başlayıp 5 ay sonra da Amerika’ya gitme kararı aldım. İstanbul havaalanında dış hatlara geçtiğim anda hissettiğim yalnızlığı hiç anlatamam. Arkadaşlarıma el sallıyorum ama içimden ağlamak gelmişti. Birde geride bekleyen gözü yaşlı sevgilim canım benim.

Uçakla Amerika’ya indiğimde kendimi çok kötü hissettim. Soru soruyorum, insanların söylediklerini anlayamıyorum. Ama tam da ben bunları yaşamak istemiştim. Death Valley’e geldim ve çalışmaya başladım. İlk 2 hafta Türk arkadaşlarım olmasaydı geri dönerdim. Burada tanıdığım arkadaşlarımın hayatımın her döneminde olacağına inanıyorum. Amerika’daki her günümün çok değerli olduğunun farkında olarak yaşamaya çalıştım. Çok güzel insanlar tanıdım. Hele ki David, 51 yasındaki o çılgın arkadaşım benim :). Beni en mutlu eden şeylerden biri de çalıştığım restoranda ne zaman insanlara Türkiye’den olduğumu söylesem, insanların bildikleri Türkçe kelimeleri söylemeye çalışması oldu.

Herkesin katılmasını tavsiye edeceğim bir program olduğunu düşünüyorum. Çok güzel vakitlerim, çok önemli deneyimlerim oldu. Benim buraya gelmemde katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Bu arada simdi Amerikalılarla siyaset yapıyoruz :)

KADER K.
DEATH VALLEY NATIONAL PARKS FURN CREEK – XANTERRA, CA – SUMMER 2015
ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLİĞİ – 3. SINIF