//KADİR SARI

Ve inanamasam da artık Amerika’daydım…

Work and Travel programına katılmadan önce bu program hakkında çok farklı yorumlar dinledim. Bazı yorumlar gerek konaklama gerekse çalışma şartlarının zorluğu hakkında birçok sıkıntılardan bahsederken, diğer taraftan hem İngilizcemi geliştirip, hem masraflarımı çalışarak çıkarabilme imkânlarının var olduğunu öğrendim.

Tabi ki Amerika’ya gitmek, İngilizcemi geliştirmek ve oradan almak istediğim elektronik eşyalarımı daha ucuza alabilme fırsatı ağır basınca karar verdim programa katılmaya.

Ve inanamasam da artık Amerika’daydım. Uçaktan inip işverenimi bulduğumda bize ayarlanan evlere yerleştim ve isime sorunsuz başladım. Is yerimin uzaklığı ve kaldığım evin her ne kadar da güzel de olsa sıkıcı sakinliği İngilizcemi geliştirebilir miyim korkusuna ne den olsa da Romanyalı ev arkadaşlarım ve is yerinde sadece Amerika’dan değil birçok milletten arkadaşlarım olunca bu da benim için bir sorun olmaktan çıktı.

Çalışmamın dışında Amerika gezisi (Philadelphia, Washington DC, Boston, New York, Atlantic City) ve aldığım elektronik eşyalarımın benim için yeterli de olsa bunun dışında çok farklı kültürleri ve insanları tanımam ve burada edindiğim tecrübelerim de benim harika deneyimlerim oldu.

KADİR SARI
NORKUS FOODTOWN – POINT PLEASANT BEACH, NJ – SUMMER 2006
KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ
ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ – 4. SINIF