İspanya’da İspanyolca Eğitimi

Dünyanın en çok konuşulan 3 dilinden birisi  İspanyolcadır. İspanya dil okulları ile eğitim alacağınız şehirlerin başında Barcelona ve Madrid gelir. Dünyada en çok ülkede resmi dil olarak kabul edilen dil olarak bilinmektedir. Bu dili resmi dil olarak kabul eden ülkeler arasında İspanya, Küba, Arjantin, Şili, Ekvador, Kolombiya, Uruguay bulunmaktadır. Dünyanın 58 ülkesinde konuşulan bu dil, Amerika resmi kayıtlarına göreyse Amerika’da İngilizceden sonra en çok konuşulan ikinci dildir. Özellikle İngilizceye alternatif 2. bir dil teorisi söz konusu olduğunda İspanyolca’nın en kuvvetli aday dil olacağı bir gerçektir. Bu yüzden İspanya dil okulları dünyada İngilizce dil eğitimi veren yurtdışı eğitim ülkelerinden sonra 2. Sırada yer almaktadır.

İspanyolcanın Ana Vatanı İspanya

İspanyolca öğrenimi için şüphesiz öncelikli ve en mantıklı tercih İspanya olmaktadır. Bir dil en iyi konuşulduğu yerde öğrenilmektedir ancak diğer bir önemli nokta da o dilin en saf ve düzgün şekilde konuşulduğu yerde öğrenilmesidir. Örneğin bu dilin kullanıldığı Güney Amerika ile İspanya arasında telaffuz anlamında büyük fark bulunmaktadır. İspanya bu dilin anavatanı olması yanı sıra en düzgün İspanyol aksanının konuşulduğu yer olmasıyla da öne çıkmaktadır. Ayrıca telaffuz farklılığı olsa da İspanya’da öğrenilen İspanyolca kişiye dünyanın her yerinde konuşulan bu dili anlama, konuşma ve yazabilme yeteneğini kazandırır. İspanya’da dil okullarında alınan dil eğitimi ile diğer İspanyolca dil eğitimi veren yurtdışı eğitim ülkelerinde alınan dil eğitimi aksan açısından farklılık gösterir. Başka ülkelerde aldığınız dil eğitimi aksan farklılığı nedeniyle bazı yerlerde ilk etapta güç anlaşılmanıza neden olabilir kakat İspanya’da dil okulu eğitimi alanlar İspanyolcanın en net ve yalın aksanını öğrendikleri için herhangi bir güçlükle karşılaşmazlar.

Avrupa’nın En Renkli Ülkesi İspanya

İspanya Avrupa’nın önde gelen en renkli ülkelerinden birisidir. Sıcak Akdeniz iklimi burayı Türk kültürüne biraz daha yakın bulmamızı sağlamaktadır. Futbol aşkı, eşsiz deniz iklimi, sıcak insanları, Endülüs kültürünün izleri ve tarihteki ortaklıklar İspanya ile Türkiye arasında bir köprü oluşturmaktadır. Ülkenin görülmeye değer birçok güzellikte merkezleri bulunmaktadır. Barselona, Madrid, Valensiya gibi şehirler en ünlü merkezleri olarak bilinmektedir. Bu ülkede gezinirken tarihin her dönemine ait yapılar görmek ve bunların modernizasyonla eşsiz uyumuna şahit olabilmek mümkündür. Yurtdışı dil okulları içinden İspanya’da dil okulu programlarını seçenler, ülkenin eğlenceli yönünden çok zevk almakta ve kısa sürede ülkeye adapte olmaktadırlar.

United Towers Uzmanlığıyla İspanya’da Dil Okulları

İspanya eğitim konusunda yurtdışında dil eğitimi, yurtdışında üniversite, yurtdışında sertifika programları gibi  çeşitli türlerde birçok kaliteli eğitimi kurumuna sahiptir. Eğitime verilen önem ve dilin öğrenilmesi konusundaki ciddiyet kurs ortamlarına hakimdir. Madrid, Barselona, Valensiya, Kadiz, Sevilla ve Alikante dil eğitimi alabileceğiniz merkezlerden sadece bir kaçıdır. Burada bulunan onlarca dil okulumuzla öğrenciler 2 haftadan başlamak kaydıyla 1 yıla kadar dil eğitimi alabilmekte, bu dili yerinde pratik ederek öğrenebilmektedir. Kaliteli eğitim kuruluşları ile  iş birliği yaparak  11 yıldır İspanyada dil okulu ve İspanyada üniversite eğitimi almak isteyen katılımcılara ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetimizle yardımcı oluyoruz.

İspanya’da Dil Okulu Eğitimi Aldığınız  Vakitlerin Dışında  Birçok Aktivite Yapabilirsiniz

İspanya’nın sıcak kanlı insanları dil eğitiminizin en önemli parçası olacak, onlarla yapacağınız pratik paha biçilemez bir ders deneyimi olacaktır. Daha çok pratik içinse ders sonralarında her köşe başında bir Flamenko dans gösterisi izleyebilir, dünyaca ünlü boğa güreşleri için bir arenaya gidebilir veya dünyanın en ünlü futbolcularını izlemek için bir bilet alabilirsiniz. İspanya’da her kültürden insan için her zaman bir alternatif bulunmaktadır. İspanya’da dil okulu eğitimi alan öğrenciler boş vakitlerinde diledikleri aktiviteleri yapma şansına sahiptirler.

İspanya’da Dil Okulu Süreleri ve Konaklama

Avrupa’nın eğlence merkezi İspanya’da dil okulu eğitimi almak isteyen öğrenciler 2 hafta ile 1 yıl arası değişen sürelerde dil okulu programlarına katılabilirler. İspanyolcanızı hangi seviyeye getirmek istediğiniz dil kursu sürenizi belirleyen ana etkendir. İstediğiniz yoğunlukta ve sürede İspanya dil okulları programlarına katılabilirsiniz. Konaklama konusunda da özel apartman daireleri, öğrenci yurtları ve homestay aile yanı konaklamaları gibi seçenekler mevcuttur. İspanyada dil okulu eğitimi alan ve bunu günün her anında kullanıp aynı zamanda İspanyol aile yaşamını ve kültürünü daha yakından tanımak isteyenler için homestay aile yanı konaklama seçeneği en gözde konaklama seçeneğidir.

United Towers Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak İspanya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimize bu ülkenin hemen her bölgesinde alternatifler sunmaktayız ayrıca burada bulunan dil eğitim kurumlarının Türkiye’deki resmi temsilcisi olarak dil eğitimi almak isteyen öğrencilere herhangi bir extra danışmanlık ücreti almaksızın hizmet vermekteyiz.

Dünyanın en çok konuşulan dillerinden birini öğrenmek ve de çeşitli kültürleri barındıran en eğlenceli ülkelerinden birinde bulunup, diline hakim olmak için bir United Towers yurtdışı eğitim danışmanıyla görüşmeniz yeterli olacaktır!

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map