Centre of English Studies (CES)

30 seneyi aşkın deneyimi, birbirinden güzel ve modern sınıfları, öğrencilerine sundukları müthiş olanakları ve kaliteli eğitim kadrosu ile CES İngiltere ve İrlanda’ da dil eğitimi için en kaliteli seçenekler arasında yer almaktadır. Star Language School of Europe ve Language Travel Magazine ödüllerini almış okulun ( ayrıca bu ödüllere 4 sene üst üste aday olan tek İrlanda okuludur. ) 4 adet merkezi bulunuyor. Bunlardan üçü İngiltere’ de ( Wimbledon, Worthing ve Brighton ) biri ise İrlanda’ da bulunmaktadır ( Dublin ).

Dublin Merkezi: Dame sokağında konuşlanan Dame Court Dublin merkezi; 25 adet sınıfı, 2 adet internet alanı, medya alanı ( ipod, TV ve CD çalarlar ), kütüphanesi, profesyonelce dizayn edilmiş sınıfları, kafeleri ve yurtlarıyla Avrupa’daki çoğu okula göre yüksek standartlar sunmaktadır. İrlanda’nın tarihi dokusu içerisinde yer alırken biryandan da modern olanaklar eşliğinde eğitiminizi sürdürebilirsiniz. Ders sonrası ise Dublin’i keşfetmek için birçok seçenek şehrin her köşesine yayılmış durumdadır. Birçok kafe, klüp, restoran, tiyatro ve tarihi alanları ile okulunuzun düzenlediği aktivitelere katılabilir veya bütün şehri kendiniz keşfe çıkabilirsiniz. Okul Trinity Üniversitesi’ ne ve Dublin Kalesine birer dakika uzaklıktadır. Dublin şehrinin bir diğer özelliği de golf, at binme ve tenis gibi spor aktivitelerine çok rahat ulaşabilmenizdir. Bunun yanında gelişmiş toplu taşım ağı ile şehir merkezine ya da deniz kıyısına rahatça ulaşabilmenizdir. Bunların yanında Salsa kursları, müze ve sanat galerileri gezileri, şehir turları ve spor aktiviteleriyle dil eğitiminizin yanı sıra şehri, kültürü ve eğlenceyi tanıyıp yaşayabilmeniz için birçok olanaklar mevcuttur. Dublin merkezinde iki adet konaklama seçeneği bulunmaktadır. Birincisi yerel kültürü tanıyabilme adına en iyi seçenek olan aile yanı konaklama bir diğeri ise yemeklerinizi kendiniz yapabileceğiniz yurt konaklamasıdır.

KONAKLAMA

Aile yanı: Okul tarafından bizzat özenle seçilen ve ziyaret edilen ailelere ait evler, İrlanda kültürünü en iyi şekilde tanıyabileceğiniz konaklama tipidir. Aile yanı tipi konaklamada hafta içleri sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, hafta sonları ise sabah, öğle ve akşam yemekleri sunulmaktadır. Genelde kendi bahçelerine sahip evler toplu taşımlara da yakınlığı ile seyahat konusunda avantajlıdır. Aile yanında kalan öğrenciler okula otobüs veya tren aracılığı ile gidebilirler. Aile yanı konaklamanın bir diğer seçeneği de kendi yemeğinizi yapabileceğiniz türüdür. Şehir merkezine 4 km. uzaklıkta olan evlerde, tek ya da paylaşımlı seçenekler mevcuttur. Bütün evlerde uydu televizyonu ve WIFI internet bulunmaktadır. Evin içersinde bulunan ortak mutfak ile yemeklerinizi kendi zevkinize göre yapabilirsiniz.

Öğrenci yurdu: Yazlara özel yurt konaklama seçenekleri ise 3, 4 veya 5 kişilik apartman komplekslerinden oluşur. Her öğrenci kendi odasına sahip olurken ortak banyo ve mutfağı kullanabilirler. Son derece lüks döşenmiş yurtlar şehir merkezine 4 ila 7 km. uzaklıkta konuşlanmıştır. Yurtların bulunduğu bölge toplu taşım alanlarına çok yakındır.

EĞİTİM PROGRAMLARI

• Genel ve yoğun İngilizce
• Profesyoneller için İngilizce
Cambridge sınavlarına hazırlık kursları
IELTS hazırlık kursları
• Öğretmenler için İngilizce
• 13 – 17 yaş arası Yaz okulları

Daha detaylı bilgi ve fiyatlama için,
http://www.irlandaegitim.com/centre-of-english-studies-ces-dublin-ingilizce/

Bilgi İstek Formu
İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map