International House (IH) Newcastle

İngiltere’nin kuzeydoğusunda yer alan Newcastle en heyecan verici öğrenci şehirlerinden biridir. İngiltere’ye özgü sadelikle şıklığın birleştirildiği bir mimari anlayışla inşa edilmiş olan International House Newcastle, EAQUALS ve British Council kurumlarının en yüksek not verdiği okullar arasında yer almaktadır. Her düzeyde İngilizce eğitimi ve farklı program seçenekleri sunan okulun ayrıca Edinburg’de ailelerin çocuklarıyla birlikte katılabileceği bir yaz kampı programı bulunmaktadır.

Lokasyon

Newcastle merkezde yer alan okul şehrin toplu taşıma araçlarının istasyonlarına yakın bir konumda bulunmaktadır. Newcastle sahil şeridine konuşlanmış, çeşitli eğlence alternatifleri sunan bir şehirdir.

KURS PROGRAMLARI

Genel İngilizce

İletişimsel yöntem esas alınarak, özellikle konuşma ve dinleme becerilerinizi geliştirmeye yönelik etkin bir programdır. Öğrenciler haftalık 10 ile 30 saat arasında değişen programları seçebilecekleri gibi, bu programı Kişisel Eğitim Programı, Akademik İngilizce, İş İngilizcesi, Cambridge Hazırlık Kursu gibi farklı programlarla da birleştirebilirler. Bu kurslar başlangıç düzeyinden en üst düzeye kadar geçerlidir.

Akademik İngilizce

Standart (haftalık 15 saatlik) ve yoğun (haftalık 25 saatlik) olmak üzere iki ayrı program mevcuttur. Eğer İngilizce eğitim veren bir üniversitede öğrenim görmeyi düşünüyorsanız Akdemik İngilizce eğitimi almalısınız. Bu programda alacağınız dersler sizi IELTS ve benzeri sınavlara hazırlar.

İş İngilizcesi

Uluslararası bağlantılarınızı kurarken size yardımcı olacak şekilde hazırlanmış programdır. İş alanında kullanılan spesifik dil  Harvard Business okulunun materyalleri ile sunulmaktadır. Haftalık 15 ve 25 saatlik olmak üzere iki ayrı seçeneği bulunan kursa katılabilmek için en az B2 seviyesinde İngilizcenizin olması gerekmektedir. İş toplantıları, resmi yazışmalar, anlaşmalar, pazarlama ve finans gibi konularda iletişim becerilerinizi artırmanızı sağlar.

Kişisel Eğitim Programları (PSP)

Kişisel Eğitim Programları sizin bireysel ihtiyacınıza göre biçimlenen programlardır. İnteraktif görsel işitsel materyaller kullanılarak öğrenim hayatınız ve/veya kariyeriniz için gerekli olan konuşma, dinleme, yazma, okuma becerilerinizi geliştirmeye odaklanır. Bu süreçte kaydettiğiniz ilerlemeler PSP öğretmenleri tarafından takip edilmekte ve gerekli destek bire bir olarak verilmektedir.

Havacılıkta Kullanılan İngilizce Programı

ICAO (Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü) uluslararası çalışan tüm pilotların ve hava trafiği denetleyicilerinin 4 seviyesinde İngilizce bilmesi gerektiğini bildirmiştir. havacılık alanında kullanılan kavramların öğrenilmesini sağlayan programdan en az 5 kişilik gruplar halinde(yoğun-8 haftaya kadar) veya bireysel olarak(2 haftadan 24 haftaya dek) faydalanmak mümkündür.

Öğretmenlere Yönelik İngilizce Programları

International House Newcastle İngilizce öğretmenlerine ya da İngilizce öğretmek isteyenlere yönelik kurs alternatifleri de sunar. Buradan alacağınız CELTA/DELTA gibi sertifikaların uluslararası alanda geçerliliği bulunmaktadır.

CELTA Sertifika Programı (Yetişkinlere Yönelik İngilizce Öğretimi)

Bu kurs daha önceden hiç İngilizce öğretmenliği yapmamış veya bu konuda az bilgiye sahip olanlar için bir eğitim programıdır. Kursa katılabilmek için belirli bir seviyede İngilizce bilmeniz gerekmektedir. Yoğun ve 4 haftalık kurslardır.

DELTA Sertifika Programı (Yetişkinlere Yönelik İngilizce Öğretimi Diploması)

Bu program kariyerini daha ileri bir düzeye taşımak isteyen İngilizce öğretmenleri için hazırlanmıştır. Uluslararası alanda tanınan bu sertifika öğretmenlik alanındaki performansınızı artırmanızı sağlarken kullanmakta olduğunuz yöntemleri de geliştirmenize olanak sağlar. Yoğun ve 8 haftalık kurslardır.

International House Newcastle ayrıca İngilizce öğretmenleri için Yöntemsel Çeşitlilik Kursları ve Bireyselleştirilmiş Öğretmen Programı sunmaktadır. Bu programlar İngilizce öğretmenlerine  yeni ve modern materyallerle nasıl daha verimli ders işleyebileceklerini, farklı metodları, teorileri göstererek mesleki anlamda çok daha profesyonelleşmelerine yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.

 

NEDEN INTERNATIONAL HOUSE NEWCASTLE?

Bireysel Çeşitliliğe Göre Değişen İngilizce Programları: International House Newcastle birçok farklı eğitim programını bünyesinde barındırmaktadır.  Dilerseniz genel dil becerilerinizi geliştirebilir ya da profesyonel anlamda size getirisi olacak programlardan birini seçebilirsiniz.

Nitelikli Öğretmenler: Okuldaki bütün  öğretmenler CELTA/DELTA sertifikalarına sahiptirler.

Düşük Mevcutlu Sınıflar: Sınıflar maksimum 12 kişilik olup okul kontenjanı en fazla 350 kişiliktir.

Okul İmkanları: Her zaman açık öğrenci kafesinde öğrencilerin sosyalleşebilmelerine yardımcı olacağı düşünülerek televizyon ve DVD player bulunur, ayrıca internet erişimli bilgisayarlar okulda bulundukları süre boyunca öğrencilerin kullanımına sunulmuştur.

Konaklama: Talep eden öğrenciler için çeşitli olanaklarda konaklama yardımı verilir.

Sosyal Aktiviteler, Geziler: Çok çeşitli gezi programlarıyla beraber İngiltere ve İskoçya’yı keşfetme olanağı bulabilirsiniz. UNESCO’nun dünya mirası listesinde yer alan Durham Kathedrali ve Hadrian Duvarı’na düzenlenen gezilerde çok keyifli vakit geçirme imkanı bulabilir, Newcastle’in İskoçya’ya yakın olması sayesinde şövalyeler şehri Edinburgh’te geçmişe yolculuk edebilir, aynı zamanda farklı İngilizce aksanlarını tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

Merkezi Konum:  Newcastle’in merkezinde, canlı ve düzenli bir şehirde üniversite öğrencileriyle iç içe eğitim görme olanağı vardır.

Toplu taşıma duraklarına yakınlığı sayesinde öğrenciler her yere kolayca ulaşabilirler.

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Aile Yanı: 200’den fazla misafirperver aile yarım veya tam pansiyonlu konaklama seçenekleri sunmaktadır. Paylaşımlı oda seçilmediği takdirde tek kişilik oda sunulmaktadır.

Charlotte House Apartment: Okuldan sadece 5 dakikalık yürüyüş mesafesinde bulunan Charlotte House’ta öğrenciler yemeklerini kendileri hazırlarlar. Tek kişilik konaklama imkanı mevcuttur. Oturma odası, banyo ve mutfak ortak kullanılmaktadır. Wi-fi bulunmaktadır.

Özel Apartmanlar: Duruma göre okul tarafından ayarlanır.

Quay Point: Şehir merkezinde yer alan ancak yalnızca temmuz ve ağustos aylarında açık olan konaklama seçeneğidir. Tek kişilik oda ve ortak yaşam alanı mevcuttur. Öğrenciler yemeklerini kendileri yaparlar, ayrıca yemek servisi yoktur.


SUNDUĞU PROGRAMLAR

 • Genel İngilizce
 • Akademik İngilizce (Standart/Yoğun)
 • Cambridge Hazırlık Kursları
 • IELTS Hazırlık Kursları
 • İş İngilizcesi
 • Bire Bir Eğitim
 • Kişisel Eğitim Programları(PSP)
 • Öğretmenlere Yönelik CELTA, DELTA, IHC Sertifika Programları
 • Öğretmen Eğitim Programları
 • Uzaktan Eğitim Kursları
 • TOEIC, LCBB Sınav Merkezi
 • Aile kamp programı (Edinburgh)
İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map