İngiltere’de İngilizce Eğitimi

Bir dili öğrenmenin en mantıklı ve de en pratik yöntemi imkanlar el verdiği sürece o dilin konuşulduğu ülkeye gitmektir ve bu yüzden yurtdışında dil okulu eğitimi de İngiltere’de dil okullarında alınır. Şüphesiz İngilizce denilince akla ilk gelen ülke İngiltere’dir. Birçok sebepten dolayı İngiltere hem İngilizce dil eğitimi hem de yurt dışında üniversite, yurtdışında lisans ve yurtdışında yüksek lisans için yurtdışı eğitim açısından öncelikli tercih edilen ülkelerden biridir.

Neden İngiltere Dil Okulları

İngiltere’nin yurtdışı eğitim programları açısından çok tercih edilme sebeplerinin başında İngilizce’nin doğduğu ülke olarak bilinmesi gelmektedir. Bunun yanı sıra yüksek bir yaşam standardına sahip olması, tarihi değerlere sahip ve bu değerleri çok iyi koruyabilen bir ülke olması ve tabi ki özellikle Cambridge’deki ve Oxford’taki üniversiteleriyle ün yapmış olması da diğer sebeplerdendir.

İngiltere Dil Okulları için Hangi Şehirler

İngiltere’de ister Bournemouth, Brighton gibi güney kıyısında deniz kenarındaki şehirlerde, isterse tarihi binalarıyla hala geçmişin izlerini taşıyan Cambridge, Oxford gibi şehirlerde, ister renkli sokaklarıyla Londra’da, isterseniz Torbay, Eastbourne, Colchester gibi İngiliz kültürünü daha yakından tanıyabileceğiniz daha küçük şehirlerde eğitim alabilirsiniz.

Her öğrenci kendi isteklerine uygun bir şehirde isteklerine uygun standartlarda İngiltere’de dil okulu bulacaktır. Dünyaca ünlü dil eğitimi kurumları arasından en doğru tercihi yaparken yurtdışı eğitim danışmanlık ofislerimize uğrayıp bilgi alabilir, daha önce bizimle İngiltere dil okullarını tecrübe etmiş öğrencilerimizin yazılarını internet sitemizden okuyabilirsiniz.

İngiltere Dil Okulları British Council Onaylıdır

İngiltere’de çok sayıda sayıda kaliteli dil eğitimi kuruluşları bulunmaktadır ve birçok öğrencinin bütçesine ve beklentilerine uygun İngiltere’de dil eğitimi alternatifi bulunmaktadır. Toplamda yaklaşık 1500 tane dil okulu bulunmaktadır. Öğrencilerin tercih edecekleri İngiltere dil okullarının British Council tarafından onaylı olması şarttır. British Council haricinde İngiltere dil okullarının kendi aralarında kurmuş oldukları BASELT, ARELS, EAQUALS, ENGLISH UK gibi kurumlara üyeliği de okulların kalitesini göstermektedir.

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map