Hümeyra Öztürk | Kaplan International Colleges, Auckland

Merhaba;
Ben Hümeyra Öztürk; Mesleğim sebebiyle bussines English öğrenme gereği hissettim. Türkiyede öğrendiğim İngilizce speaking ve listening konusunda oldukça yetersiz kalıyordu. Dil yerinde öğrenilir mantığıyla yurtdışına gitmeye ve yurtdışında dil okulu eğitimi almaya karar verdim. Yurtdışı dil okulları seçeneklerini araştırıyordum. Önce İngiltere dil okulları’nı düşünmüştüm. Daha sonra Avustralya dil okulları’na karar verdim. Okul fiyat listelerini incelerken Yeni Zelanda dil okulları dikkatimi çekti. Okul fiyatları oldukça uygundu ve neredeyse Yeni Zelanda doları ile türk lirası arasında kur farkı yok denecek kadar azdı. Yeni Zelanda’yı inceledim doğal güzellikler ve ılıman iklim içinde oldukça modern, güvenli, sakin her milletten ve dinden insanların özgürce barış içinde yaşadığı tam bir dünya ülkesi olduğunu gördüm.

Bu ülkeye gitmek için işlemlerime başladığımda birçok  yurtdışı eğitim danışmanlık firmasıyla görüştüm. Fakat bu ülke hakkında fazla bilgisi olmadıklarını fark ettim. United towers yurtdışı eğitim danışmalığı şirketi ile görüşmeye başladığımda diğer ülkeler gibi bu ülkeye de bilgi açısından hakim olduklarını gördüm. Beni öyle güzel yönlendirdiler ki hiç problem yaşamadan işlerim kolay ve hızlı bir şekilde sonuçlandı.

Şu anda Yeni Zelanda Auckland Kaplan Aspect (Kaplan International Colleges / KIC) gibi Dünya’nın en prestijli dil okulunda okuyorum. “Yurtdışı eğitim” için ülke ve yurtdışında dil eğitimi alacağım okul seçimimde çok doğru bir karar verdiğime inanıyorum. Okul Auckland’ın en büyük parkı olan Dominic parkın hemen yanında kırmızı tuğlalı harika bir bahçesi olan orijinal tarihi bir bina. Okulun eğitmenleri güler yüzlü cana yakın samimi yardımsever olmakla birlikte eğitim konusunda oldukça disiplinliler. Seviye tesbit sınavından sonra seviyene uygun bir sınıfa yerleştiriyorlar.

Haftada iki gün ekstradan istediğin konuda (listening ,speaking , gramer vb. gibi) ders alabiliyorsunuz. Her hafta normal sınav, ayda bir kur atlama sınavı yapılıyor. Belirli saatlerde okulun kütüphanesinden ve her zaman İnternet cafesinden ücretsiz faydalanabiliyorsunuz. Hafta içi veya hafta sonu boş zamanlarınızda okulun sürekli düzenlediği gezi ve aktivitilere katılabiliyorsunuz. Az sayıda Türk olması sizi İngilizce konuşmaya zorluyor.Burda yabancılar çoğunlukta hemen kaynaşıyorsunuz. Halkı oldukça rahat, kibar, yardımsever ve cana yakın. Burda insan ve diğer canlıların hayatına çok önem veriliyor. Yollar özürlülerin tek başına şehrin bir ucundan diğer ucuna kolayca gidebileceği şekilde dizayn edilmiş. Yayalar sürücülere göre her zaman öncelikli.

Hem ülke hem şehir hem okul olarak yurtdışı dil eğitimi için gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir yer. Yurtdışında Üniversite okumak ,Yurtdışında lise ve master yapmak içinde çok ideal bir ülke. Sadece en büyük dezavantajı ülkemize uzak olması ama zamanla halkının sıcakkanlılığı kibarlığı memleket hasretinizi bir nebze gideriyor, hiç yabancılık çekmiyorsunuz. Her türlü yurtdışı eğitim programını kaliteli ve uygun fiyata almak isteyen herkesi bu güzel ülkeye bekliyoruz…

Ayrıca bana bu imkanı sunan United Towers yurtdışı eğitim danışmanlığı ailesine çok teşekkür ederim.

Hümeyra Öztürk – Kaplan International Colleges (KIC), Auckland
Yeni Zelanda Dil Okulları

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map