//HATİCE P.

Macera diye atıldığım bir rüyanın gerçeğe dönüşmesi…

Merhaba arkadaşlar ben Hatice Parlak. Girne Amerikan Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Amerika ya gitmeye çok hızlı karar vermiştim. Bu kez seçtiğim macera pek şakaya gelir cinsten değildi. İlk günler heyecandan çok, kararsızlık ve tedirginliklerle geçti. Son ana kadar vazgeçmeyi bile düşünüyordum. Yalnızdım, İngilizcem insanlarla iletişim kuracak kadar vardı ama hiç yeterli görmüyordum kendimi sonuçta tanımadığım bir ülke, yabancı insanlar farklı kültür vardı önümde. Ama bir karar almıştım, her şeyi yapmıştım ve en önemlisi istemiştim. Kendime güvendim anlamsız korkularımı bir kenara bıraktım ve çıktım yola.( Hayatımdaki en güzel karardı diyebilirim.)

Uzun ve dayanılmaz bir yolculuktan sonra California’daydım. Daha havaalanında ilk dikkatimi çeken insanlar olmuştu. Amerikalıların ne kadar kibar, yardımsever ve cana yakın oldukları. Kendilerinden biri gibi davranıyorlardı. Tanımadığım pek çok insan gülümseyip hatırımı soruyordu. Kendimi yabancı hissetmemeye başladım. Sanki uzun yıllar ordaymışım gibi. İlk günler saat farkından dolayı uykusuzluk ve baş ağrısı çektikten sonra ortama alışmaya başlamıştım. Ama diğer arkadaşlarımın aksine ilk günlerim sorunsuz geçti diyebilirim. Tabi her günüm de güllük gülistanlık değildi. Hatta bazen altından kalkamayacağımı düşündüğüm sorunlar yaşadım ama hepsini kendime olan güvenim ve yardımlarını en zor durumlarda eksik etmeyen United Towers sayesinde çözdüm. Diğer şirketlerden tanıdığım arkadaşlarımı görünce bu konuda ne kadar iyi bir tercih yaptığımı çok iyi anladım.

California (San Francisco, Sacramento), New York, New Jersey Atlantic City, Maryland (Baltimore), Philadelphia… Gelmeden önce görmek istediğim pek çok yeri gezme fırsatını yakaladım. Artık Türkiye ye gitmek için sayılı günüm kaldı. Kalan bu son iki haftamda Boston ve Virginia ya gitmeyi planlıyorum. Daha önce hiç iş tecrübem olmamasına rağmen iyi para kazandım ve çok alışveriş yaptım :). Az paraya çok alışveriş, kim hoşlanmaz ki. Daha Türkiye’ye dönmeden gelecek sene için planlar yapmaya başladım bile. Bu kez arkadaşlarımla beraber, United Towers ile aynı heyecanları tekrar yaşamak için sabırsızlanıyorum. Masal gibi başlayan rüya gibi biten bir yazdı benim için.

Gelmek için niyetlenen arkadaşlara tavsiyem; bu fırsatı kaçırmayın! Kendinize olan güveninizi arttırmak, yeni arkadaşlar bulmak, iş tecrübesi kazanmak, farklı kültürleri tanımak ve harika yeni yerler görme fırsatı bir daha karşınıza çıkmayabilir!

HATİCE P.
EVERSTEAM INC. – SACRAMENTO, CA – SUMMER 2008
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ
ULUSLARARASI İLİŞKİLER – 3.SINIF