//HASAN C.

Keyifli bir yazdı. Herkese bu macerayı tavsiye ederim.

Merhabalar. Ben Amerika macerasına aniden karar veren bir öğrenci oldum. Amerika’nın Alabama eyaletinde bulundum. 2013 yazında, oradaki Brett Robinson Gulf Corporation otellerinden birinde housekeeper olarak çalıştım. Bir önceki seneden giden iki arkadaşımla beraber tekrar oradaydık. Maksadım para kazanmak değildi sadece yeni insanlar tanımak ve kültürlerini keşfetmekti.

İş başlangıç tarihimden bir hafta önce orada bulunmam bazı problemler yaratmıştı. İşverenler ayarladıkları eve dolu olduğu için yerleştiremediler ve havaalanında kalmıştım. Napıcaz diye düşünürken arkadaşlarımdan bir tanesi geçen yıldan tanıdığı aynı şirkette van driver olan Sara isimli meleğin evini ayarlamıştı. Bizi kabul etmesi gerçekten çok güzel bir davranıştı. Nihayetinde ben o eve yerleştim ve ayağımın tozuyla Amerikan kültürünün içine giriverdim :).

Bir hafta boyunca o evdeydik. Kocası ve kızı ile birlikte yaşıyordu. Kendi âdetimizdendir evin dolabını güzelce doldurduk:) Her hareketimizi çok dikkatle izleyen insan grubuydu onlar :). Çok sıcak bir ortamdı. Yemek kültürleri çok yoktu ama bizim için güzel süslü yemekler hazırlıyorlardı. Çok güzel bir başlangıçtı Amerika macerası için:) Bir haftanın sonunda evden ayrılıp şirketin ayarladığı eve yerleşmek için ayrılık vakti geldiğinde buzdolabındaki yiyecek içecekleri neden almadığımızı sorduklarında cevabımız bizim kültürümüzün bu şekilde olduğunu söylemekti :). Çok şaşırmışlardı ve hoşlarına gitmişti :).

Çalıştığım oteldeki Amerikalılar, bizim komşularımız olan, Balkan ülkelerinden gelen öğrenciler çok müthiş insanlardı. Tanışmak kaynaşmak çok hoştu.

İlk bir ayında sonunda planımız olan araba alma işlemini başarıyla gerçekleştirip Amerikan model 96 Cadillac’ımıza kavuştuk :). Planımızın devamı, iş bitiminde biletimizi aldığımız Newyork eyaletine varmaktı. Çok uzun bir yolculuk ve üç şoför :). İlk durağımız Orlando oldu. Daha sonra Miami’ye geçtik. Buralarda ikişer gün kalıp tam gaz Newyork’a doğru yola çıktık. Sondan bir önceki durak Virginia Beach oldu. Orada da bir gün geçirip Newyork’ta bir otele yerleştik. Bir hafta da Newyork’ta bulunup arabayı satıp ülkemize döndük:)

Keyifli bir yazdı. Herkese bu macerayı tavsiye ederim.

United Towers’a çok teşekkürler.

HASAN C.
BRETT ROBINSON GULF CORPORATION – PHOENIX, AL – SUMMER 2013
ANKARA ÜNİVERSİTESİ
RADYO TELEVİZYON – 3.SINIF