Gaziantep öğrencileri İrlanda yolcusu

Gaziantep öğrencileri İrlanda yolcusu

Gaziantep Üniversitesi bu yıl hazırlık sınıfında okuyan en başarılı 10 öğrencisini İrlanda’nın Dublin City Üniversitesi’ne 1 ay süre ile dil eğitimine gönderiyor…

Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısına; Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, Gaziantep Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Gaziantep Üniversitesi Vakfı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Koruk, İrlanda Ankara Konsolosu Fiona Nic Dhonnacha, United Towers Yurtdışı Eğitim firma yetkilisi Önder Öztütüncü ve İrlanda’ya gidecek olan öğrenciler katıldı.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof Dr. M. Yavuz Coşkun Gaziantep Üniversiteli öğrencilerin Avrupa’nın önemli üniversitelerinden biri olan Dublin City Üniversitesinde farklı ülkelerden gelen öğrencilerle birlikte eğitim alarak, İngilizcelerini geliştirmenin yanı sıra farklı kültürleri yakından tanıma ve yurt dışı deneyimi kazanma şansına erişeceklerini belirtti.

Prof. Dr. Coşkun, “Parlayan Yıldız Gaziantep Üniversitesinde okumak, buraya ait olmak, buradan mezun olmak bir ayrıcalık, üzerinizde taşıyacağınız çok güzel bir geçmiş olacak. Gaziantep Üniversitesi Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olarak sadece bulunduğu coğrafyada değil tüm Ortadoğu ve giderek daha büyük coğrafyalarda adından çokça bahsedilen bir üniversite haline gelmiştir” şeklinde konuştu.

Gaziantep Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Gaziantep Üniversitesi Vakfı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Koruk ise bu girişimin, vakfın Gaziantep Üniversitesi’nin bilimsel, sosyal ve kültürel yönden gelişimine katkıda bulunma misyonuna hizmet eden önemli bir proje olduğunu, gelecekte daha fazla sayıda öğrenciye buna benzer imkanları oluşturmanın çabası içinde olduklarını  söyledi.

Prof. Dr. Koruk, “Gaziantep Üniversitesi Vakfı imkanlarıyla böyle bir projenin gerçekleşmesinden dolayı çok mutluyum. Çünkü vakfın esas amaçlarından bir tanesi de bu üniversitenin sosyal, kültürel yönlerden gelişmesine de katkıda bulunmasıdır. Bu proje tam buna hizmet eden hem de öğrencilerle hizmet eden bir proje olması nedeniyle son derece amacına uygun” ifadesinde bulundu.

Projenin tanıtımı için Gaziantep Üniversitesini ziyaret eden İrlanda Ankara Konsolosu Fiona Nic Dhonnacha projenin İrlanda ve Türkiye’nin gelecekteki eğitim işbirlikleri açısından da önemli olduğunu vurgulayarak, Gaziantep Üniversiteli öğrencilerin İrlanda’da çok iyi ağırlanacaklarını belirtti.  2010 yılında uygulamaya konulan Türk Üniversite öğrencilerine özel pilot vize uygulaması sayesinde İrlanda Ankara Konsolosluğu’nun öğrencilere 3 gün içerisinde vizelerini ulaştırdığına değinen konsolos İrlanda’nın daha fazla Türk öğrenciyi misafir etmek istediğini belirtti.

Dublin City Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi arasında kurulan işbirliğine danışmanlık eden United Towers Yurtdışı Eğitim firma yetkilisi Önder Öztütüncü, Dublin’nin oldukça gelişmiş, güvenli ve çok az sayıda Türk’ün bulunduğu bir şehir olduğu için, Dublin City Üniversitesi’nin ise eğitim kalitesi, kampüs olanakları ve Gaziantep Üniversitesi’ne göstermiş olduğu yakın ilgi sebebiyle tercih edildiğini vurguladı.

Proje tanıtım toplantısının sonrasında Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun tarafından, İrlanda Ankara Konsolosu Fiona Nic Dhonnacha’ya hediye takdim edildi.

United Towers Izmir, Ege Universitesi 8.Kariyer Gunleri

United Towers Izmir, Ege Universitesi 8.Kariyer Gunleri

United Towers, her yıl olduğu gibi, Ege Üniversitesi Gateway Öğrenci Topluluğunun desteğiyle düzenlenen ” 8. Kariyer Günleri ” ne sponsor olarak gereken desteği vermiştir. Düzenlenen seminerler ve kurulan standlar ile öğrencilerimiz için çok faydalı geçen 3 günlük organizasyonun tamamında yer almıştır. United Towers Ege Bölge Müdürü ve Gateway Öğrenci Topluluğu eski Başkanı Kemal Tatar,  topluluğa ve üniversiteye olan desteklerini gösterdi.

Ege Universitesi Kariyer Gunleri

United Towers Izmir, Isparta Universitesi 3.Kariyer Gunleri

United Towers Izmir, Isparta Universitesi 3.Kariyer Gunleri

United Towers Ege Bölge Ofisi, Süleyman Demirel Universitesi, Endüstri ve Kalite Kulübü’nün düzenlediği 3. Kariyer Günleri’nin anasponsorluğunu üstlenmiştir. Herbiri kendi sektörlerinin önde gelen kuruluşlarından olan katılımcı firmalar iki gün süren organizasyona renk katmıştır. Endüstri ve Kalite Kulübü’nün davetlisi olarak programa katılan United Towers Ege Bölge Ofisi Müdürümüz Kemal Tatar, ayrıca öğrencilerin yoğun ilgi gösterdikleri, “Yurtdışı Eğitim İmkanları ” konulu bir seminer  vermiştir.

Isparta Universitesi Kariyer Gunleri

United Towers Gaziantep, 13. Mersin Üniversitesi Kariyer Günleri’nde

United Towers Gaziantep, 13. Mersin Üniversitesi Kariyer Günleri’nde

United Towers Güney ve Doğu Anadolu Bölge Müdürlüğü, Mersin Üniversitesi’nin 1994 yılından beri en aktif öğrenci topluluklarından birisi olan İktisadi ve İdari Bilimler Öğrenci Topluluğu’nun geleneksel olarak düzenlediği 13. Mersin Üniversitesi Kariyer Günleri Organizasyonunun sponsorluğunu üstlenmiştir. Firmamız bu organizasyona bilgilendirme standı ve de seminer çalışmasıyla katılım göstermiştir. United Towers ortaklarından ve de Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Önder ÖZTÜTÜNCÜ Kariyer Günleri Organizasyonu’na konuşmacı olarak davet edilmiş ve organizasyonun son gününde bir seminer vermiştir. Yoğun katılım gösterilen seminer programında Önder Bey “Yurtdışı Eğitim”, ayrıca “United Towers ile Yurtdışı Eğitimin Ayrıcalığı” üzerine bir konuşma yapmıştır. Daha sonra öğrencilerin soru ve görüşleriyle tamamlanan seminer yoğun ilgi toplamıştır.

United Towers Gaziantep, Gaziantep Üniversitesi Kariyer Günleri’nde

United Towers Gaziantep, Gaziantep Üniversitesi Kariyer Günleri’nde

United Towers Güney ve Doğu Anadolu Bölge Müdürlüğü, Gaziantep Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Öğrenci Topluluğu’nun 10-11-12 Mayıs tarihlerinde düzenlemiş olduğu “Kariyerim 2010” organizasyonunun ana sponsorluğunu üstlenmiştir. Ayrıca firmamız hem bilgilendirme çadırı hem de seminer çalışmasıyla programa katılım göstermiştir. United Towers ortaklarından ve de Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Önder ÖZTÜTÜNCÜ Kariyer Günleri Organizasyonu’na konuşmacı olarak davet edilmiş ve organizasyonun 3. gününde bir seminer vermiştir. Yoğun katılım gösterilen seminer programında Önder Öztütüncü “Yurtdışı Eğitimin Farkı”, ayrıca “United Towers ile Yurtdışı Eğitimin Ayrıcalığı” üzerine bir konuşma yapmıştır.

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map