//HAKAN G.

HAKAN GGerçekten kendine inanıyor musun?

Herkese merhabalar! İnanç başarıda ya da amacınıza ulaşmakta yüzde kaç payı vardır? %10 %20 mi? Yoksa inanmak başarıya ulaşmanın yarısı mıdır? Asıl gerçek ise inanmak başarıda ve amacınıza ulaşmakta % 100 rol oynar. Ben burada size Amerika maceralarımı anlatmayacağım çünkü her form da yazıyor ve yeterince gidenlerden duymuşsunuzdur iyi taraflarını kötü taraflarını.

Ben size asıl soruyu sormak istiyorum “Gerçekten inanıyor musun bunu yapacağına? “Amerika maceram bir inanç ile başladı 3 yıl bildiğim bu programa maddi yetersizlikten dolayı katılamıyordum. Gecen sene arkadaşlarım yaz döneminden kaydoldu ve ben hala kaydolmamıştım ve bu program için birikimim ise 0  ama inandım, ben yapacağım dedim. Arkadaşlarım ise hiç umutlu değildi. Şubat ayında işe başladım ve ön kayıtımı yaptırdım 4 ay durmadan çalıştım WAT için gerekli parayı denkleştirdim ve WAT yolculuğum başladı.

Ve arkadaşlarımı şaşırttım. Geç kaydolmama rağmen United Towers’tan Mustafa Bey sayesinde muazzam bir işe girdim 3 ay boyunca çok güzel bir işte güzel insanlarla çalıştım. Kısa süreli bile olsa güzel bir travel yaptım. Rüyamda göremeyeceğim arabaları kullandım. Herkes WAT’tan sonra Erasmus yapmanın zor olduğunu söylemesine rağmen yine inancın gücü ile WAT dönüşü Polonya’da Erasmus’umu yapacağım WAT sayesinde biriktirdiğim para ile. Şimdi Kimseyi dinlemeyin gerçekten kendinize sorun “Gerçekten kendine inanıyor musun?”

HAKAN G.
THE RANCH AT ROCK CREEK – PHILIPSBURG, MT – SUMMER 2016
YALOVA ÜNİVERSİTESİ
İŞLETME – 3. SINIF