Güney Afrika’da Dil Okulu

Neden Güney Afrika?

Farklı bir deneyim yaşamak isteyenlerin adresidir Güney Afrika… Güney Afrika’da dil okulu programlarına katılırken hem dil öğrenecek hem de daha önce hiç yaşamadığınız deneyimler yaşayacaksınız. Diğer yurtdışı dil okulları ile kıyaslandığında farklı artıları olaln Güney Afrika dil okulları öğrencilerin en çok tercih ettiği okullardandır.

Güney Afrika’da Hayat

Ilıman iklimiyle hem dil öğrenmek hem de daha önce hiç yaşamadığı deneyimler yaşamak isteyenler için en doğru adres Güney Afrika Dil Okulları seçeneğidir. Güney Afrika’da dil okulu programlarına katılarak diğer ülkelerde yurtdışı eğitim alırken yapamayacağınız birçok şeyi yapabilirsiniz. Burada hayat diğer ülkelere nazaran daha farklıdır. Genellikle yabancı tursitlerin Güney Afrika’da yapmak istedikleri şeyler, doğal yaşamın tadını çıkarmak, rafting, deve yarışları, golf turnuvaları, paraşüte binmek, köpek balıklarıyla yüzmek gibi sıra dışı ve eğlenceli şeylerdir. Ülkenin doğal ortamı bu tarz şeyleri yapmak için çok elverişlidir. Genelde Güney Afrika’da dil okulu eğitimi alan öğrenciler bu tarz aktivitelerde düzenlenen yarışmalara ve turnuvalara katılırlar. Güney Afrika sahilleri ve denizlerini de diğer ülkelerden ayıran bir şey var. Yetkili mercilerce yapılan araştırmalar sonucu Güney Afrika denizleri dünyanın en temiz denizleri seçilmiştir. Ayrıca Güney Afrika’da gezilecek bir çok doğal güzellik bulunmaktadır. Başlıca görülmesi gereken yerler: Cape Town, Ümit Burnu, Roben Adası, Cango Mağaraları, Batı Cape, Garden Routh…

Türk Öğrenciler İçin Neden Güney Afrika Dil Okulları

1 – 3 ay arası dil eğitimi alacak öğrenciler için öğrenci vizesi gerekmemektedir. Bunun yerine turist vizesiyle giriş çıkış yapılabilir. 3 aydan daha fazla Güney Afrika’da dil okulu programlarına katılacak öğrencilerin ise öğrenci vizesi için başvuruda bulunması gerekmektedir. Bazı ülkelerde vize başvuruları uzun süre sonra sonuçlanırken Güney Afrika’da dil okulu programlarına katılmak için vize başvurusu yapan öğrencilerin vize basılma süreçleri yaklaşık 1 haftadır. Çok büyük bir engel olmadıkça da başvurular sorunsuz bir şekilde kabul edilir. Bu ülkeyi Türk öğrenciler için avantajlı kılan en önemli sebeplerden biri de 30 güne kadar Türk öğrencilere vize uygulamamasıdır.

Ayrıca yaşam maliyetlerinin çok yüksek olmaması ve Güney Afrika halkının Türklere sıcak davranması bu ülkeyi diğer yurtdışında dil eğitimi seçenekleri arasında daha da cazip bir hale getirmektedir. Ülkenin en gözde şehirlerinden biri olan Cape Town muhteşem doğası ile Dünya’nın en güzel şehirlerinden biri olarak bilinmektedir. Tek dezavantajı Türkiye’ye biraz uzak olması olsa da dil öğrenmenin yanında bambaşka bir deneyim yaşamak için buna değer elbette ki…

Güney Afrika’da Dil Okulları Başvuru Tarihleri

Güney Afrika’da bir dil okuluna yerleşmek için, dil kursuna başlamak istediğiniz süreden en az 4 – 8 hafta arası bir zaman diliminde bir yurtdışı eğitim danışmanlık şirketine gidip başvurunuzu yapmanız gerekir. Vize süreci her ne kadar Amerika’da veya İngiltere’de dil okulları kadar uzun sürmese de bazen konsolosluklar sizlerden vize başvurunuz sonrasında ek evraklar isteyebilirler. Bu yüzden belirli bir zaman önce başvuru yapmakta fayda vardır. Güney Afrikada dil okulları için vize başvurunuzu erken yaparsanız vizeniz de erken basılır ve siz de rahat rahat hazırlıklarınızı yapıp daha ekonomik uçak bileti arayışlarına girebilirsiniz.

Güney Afrika’da Konaklama Şartları

Güney Afrika’da dil eğitimi programlarına katılacak öğrencileri çoğunlukla homestay yani aile yanı konaklama ve yurtlarda konaklama seçenekleri sunulur. Yaşam masrafları gibi konaklama giderleri de oldukça uygundur. Öğrenciler seçtikleri konaklama seçeneğinde mutlu olmadıkları takdirde konaklama tipini ve yerini değiştirebilirler.
Eğer doğal yaşamın tadına vararak, Türkiye’de yapamadığınız sporları ve aktiviteleri yaparak yurtdışında eğitim almak istiyorsanız Güney Afrika’da dil okulları programlarını değerlendirmelisiniz.

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map