//GÜLAY ÖZALTIN

Herkesin geç kalmadan bu programa katılmasını ve bu deneyimi kazanmasını isterim…

Merhaba Arkadaşlar. Ben Gülay Özaltın. Bu programa geçen yıl Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu 3.sınıf öğrencisiyim. Work&Travel programına geçen yıl katıldım.

İlk önce katılmakta tereddüt ettim.Çünkü yabancı bir ülkeye gidip farklı dil.kültür.insanlar ile birlikte yaşamak ve bayan olmanın yaratmış olduğu dezavantaj beni korkutmuştu.Ancak tanışmış olduğum United Towers şirketiyle yapmış olduğum görüşme sonucunda bana Amerika’ya gitme konusunda bir öz güven kazandırdılar ve cesaret verdiler.Daha sonraki yapmış olduğum görüşmelerde istediğim eyalette ve istediğim pozisyonda iş sağladılar.

Amerika’da çalışma kısacası orada bulunduğum sürede korkularımın yersiz olduğunu anladım.Çünkü çalıştığım yerde hem iş arkadaşlarım hem de departman müdürlerimin göstermiş olduğu güler yüz ve yardımları sayesinde işime kısa bir sürede adapte olarak işimde başarılı oldum.Aynı zamanda Amerikan kültürünü tanımak.farklı insanlarla tanışmak ve İngilizcemi geliştirmem açısından bu program çok faydalı oldu ve bu sene bu programa tekrar katılıyorum.Bence herkesin geç kalmadan bu programa katılmasını ve bu deneyimi kazanmasını isterim.

GÜLAY ÖZALTIN
SERENE PROPERTİES – OCEAN CİTY, MD – SUMMER 2004
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ
TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTELCİLİK – 3.SINIF