//GOP 2008 KATILIMCILARI

Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Zile Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü 2008 Yılı WAT Katılımcılarından Herkese Merhabalar! 

Bu yazıyı 28 kişilik Gaziosmanpaşa Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik öğrencileri olarak ortak yazıyoruz.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğrencileri olarak Work and Travel programına katılış amacımız İngilizcemizi geliştirmek geleceğimiz için referans alabilmek ve yeni bir kültürle tanışıp yeni heyecanların tadına varabilmekti. United Towers bu isteklerimizi karşılamakla kalmayıp sorumlu olmadığı konularda da çok yardımcı oldu. Barınma konusunda hiç bir sıkıntı yaşamadık, biz gelmeden evimiz hazırlanmıştı ama tabii ki erken gelişimizin çok büyük avantajı vardı.

Sizlere tavsiyemiz WAT programına başvurmak için elinizi çabuk tutmanız ve mümkün olduğunca erken tarihte buraya varmanız ilk zamanlar gerçekten uyum sağlama açısından çok sıkıntı yaşadık, özellikle de yemek konusunda :). Yeni bir kültüre alışmak hiç kolay olmadı ama zamanla uyum sağladık ve buraya gelirken birbirimize hissettirmemeye çalıştığımız korkularımızın yersiz olduğunu anladık. Tabii ki her şey mükemmel değildi mutlaka ufak tefek sorunlar yaşadık ama hepsi United Towers’ın da desteğiyle en kısa zamanda halledildi. Amerika’nın asıl tadına işlerden ayrıldığımız zaman vardık ve bu programın bitmemesini daha çok istemeye başladık. Ne yazık ki her güzel rüya gibi bu da sona erdi ama gerçekten geriye dönüp baktığımızda iyi ki gelmişiz diyebiliyoruz ve bizce bu her şeye değer…

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ
ZİLE TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTELCİLİK BÖLÜMÜ
WORK AND TRAVEL 2008 KATILIMCILARI