//GAYE A.

2 ay benim için olağanüstü geçti yine olsa yine giderim :)

Ben Washington DC ‘de bir alışveriş merkezindeki kartlarda gümüş satışı yaptım. Baslarda her şey zor oldu. Gerek ulaşım gerek kaldığımız ev gerek işe alışmam öğrenmem…

Ayrıca, tek gideceğim için çok endişeliydim. UT yetkilileri elinden geleni yaptılar bazı durumlarda da bizim yanımızda olamadılar. Çünkü Amerika’da kimse kimseyi düşünmüyor herkes tek başına ve herkes bencilce bi tutum içinde. Dediğim gibi baslarda çok sıkıntılarım oldu. En ufak sorunlarımı ailemin yardımıyla çözen ben; bi anda kendi sorumluluğumu aldım kendi paramı kazanmaya başladım kendi çamaşırlarımı yıkadım. Şirketin bize ayarladığı evin dışında yeni bir ev bulup oraya çıktım.

İlk 1 ay gerçekten bitmek bilmedi ama sonraki 2 ay benim için mükemmeldi. Bi kere çok ama çok şanslıydım. Tanıştığım insanlar çok iyiydi bana. Herkes benim gibi şanslı olur mu bilemem. Hiçbir yeri gezememe rağmen her şey benim için inanılmazdı. Hatta uçak biletimi 1 hafta sonraya bile aldırdım. Gidecek arkadaşlara tavsiyem; gitmeden önce islerine yakin bir ev kiralasınlar bu çok ama çok önemli çünkü ilk bir ay bi otobüs ve de bir metro ile isime gidebiliyordum ve yollarda çok yoruluyordum. Her yer her yere çok uzaktı. Ayrıca ehliyeti olanlar mümkünse gittiği ilk hafta araba kiralasınlar yoksa cidden her şey çok zorlaşıyor. Sadece is ve ev yaşamınız başlıyor eğlence ve gezme 2. planda kalıyor.

Bunları hallettikten sora geriye her şeyin tadını çıkarmak kalıyor bu arada Wasinhgton DC inanılmaz güzel ve düzenli bir yer. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum:) Son olarak biraz isimden bahsedeyim: baslarda işverenimle pek anlaşamadık çünkü isinde aşırı titiz bi bayandı. Daha sonra birbirimize çok alıştık ve kendisini gerçekten çok sevdim. Ayrıca son 1 ay çok iyi de paralar kazandım. İngilizceme gelince benim bu programı seçme amaçlarımın başında geliyordu dil gelişimi; yaz sonunda insanlarla iletişimim rahatladı kulak dolgunluğum oldukça arttı. Dediğim gibi baslarda yeter artik dönmek istiyorum derken son 2 ay benim için olağanüstü geçti yine olsa yine giderim :) Tekrar ediyorum ev ve araba olayları çok ama çok önemli. Herkese iyi yolculuklar diliyorum soruları olan bana ulaşabilir her zaman yardımcı olabilirim.

GAYE A.
NATURAL BEAUTY – COLUMBUS, OH – SUMMER 2006
İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ
İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI 2. SINIF