FLS Dil Okulları

FLS 1986 yılından beri kaliteli eğitim anlayışı ile öğrecilere hizmet veren Amerika dil okulları arasında önde gelen eğitim kuruluşlarından biridir. Yurtdışı Dil Okulları arasında farklı bir yeri olan ve bir aile kuruluşu olan FLS Dil Okulları okulda eğitim verdiği öğrencilere de aile sıcaklığı sunan bir ortamda eğitim imkanı sunmaktadır. Kurulduğu günden bu yana 100000 öğrenciye hizmet veren ve şu anda da tüm merkezlerinde 3000 civarında öğrenciye sahip okul 2010’da açılan New York şubesiyle artık 6 tane merkezde çok farklı kültürden öğrencileri ağırlamaktadır. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler için güzel bir seçenek olan FLS Dil Okulları için detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

NEDEN FLS?

 • Farklı Lokasyon Alternatifleri : FLS’in bazı merkezleri anlaşmalı olduğu üniversitelerin kampüsünde bulunmaktadır. Bu da öğrencilere kampüs ortamında kampüs olanaklarından faydalanarak eğitim alma imkanı sunmaktadır. FLS’in Citrus College, Maymoutn College, Las Vegas Institute, Lock Heaven University, Boston Commons ve New York olmak üzere toplam 6 merkezi bulunmaktadır.
 • Konforlu Merkezler : FLS’in merkezlerinde bilgisayar laboratuvarından, kütüphaneye, kafeteryadan spor tesislerine birçok sosyal alan bulunmakta öğrenciler ders aralarında bu imkanalrdan faydalanabilmektedir.
 • Farklı Kurs Seçenekleri: FLS yarı-yoğun, yoğun ve süper yoğun olmak üzere üç ayrı tarzda İngilizce programının yanı sıra İş İngilizcesi ya da birebir İngilizce programları da sunmaktadır.
 • Akredite Edilmiş Kalite Garantisi : FLS Amerika’da ACCET, NAFSA, AAIEP ve TESOL tarafından onaylanmıştır.
 • Engish Everywhere Uyguluması ile Her ortamda İngilizce: English Everwhere tarzı ile FLS öğrencilerin o hafta öğrencikleri kelimeleri ve konuları öğrencinin yanında konakladığ aileye, aktivite korrodinatörüne vermektedir. Bu kişiler öğrenciye sezdirmeden öğrencinin öğrenciği bu kelimeleri günlük hayatta da kullanarak unutmamasını sağlamaya çalışmaktadır. Bu şekilde FLS öğrencinin sınıfta öğrendiklerini sınıf dışında gerçekten pratiğe dökerek daha kalıcı bir öğrenmeyi sağlamaktadır.
 • Sosyal Aktiviteler: FLS’te her hafta öğrencilere aktivite programları ve yakın şehirlere geziler sunulmaktadır. Bu şekilde öğrenciler okul dışında İngilizcelerini pratiğe dökme şansı elde etmenin yanı sıra farklı kültürlerle kaynaşma imkanı da bulmaktadır.
 • Farklı Konaklama Alternatifleri: FLS öğrencilere birçoğuyla 10 yıldan fazla süredir birlikte çalıştığı aile yanında konaklama olanağı ya da dileyen öğrenciler için yurtta konaklama oalanağı sunmaktadır.
 • Farklı Kültürler ve Eşit Dağılım: 30’dan fazla farklı ülkeden öğrenciye eğitim veren FLS her merkezinde her ülkeye belli bir öğrenci sayısı ayırmıştır. Bu şekilde her merkezindeki millet dağılımını dengelemekte ve farklı milletlerin belli merkezlde fazla sayıda olmasını engellemektedir. Her merkezdeki ülkeye ait kota dolmuşsa o tarihten sonraki öğrencilerini başka merkezlere yönlendirmektedir.
 • Üniversite Yerleştirme Servisi: FLS’in hem Amerika hem de Kanada’da 170’ten fazla üniversite ile anlaşması bulunmaktadır. Birçok üniversite FLS öğrencilerini gerekli kuru tamamladıktan sonra TOEFL olmadan direk kabul etmektedir. Birçoğuyla yaklaşık 10 yıldan fazla zamandır birlikte çalıştıkları için bazı üniversitler FLS öğrencilerine indirim vermektedir. Bu şekilde öğrencilerine dil eğitimi sonrasında üniversite ya da master hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olan FLS burs veren üniversiteler ve bursa başvurabilmeleri için gerekli koşullar konusunda da öğrencilerine yardımcı olmaktadır.
 • Gençlere Yönelik Farklı Alanlarda Yaz Kampları: 14-15 yaşlarından itibaren gençlere yönelik FLS’te birçok farklı alanda kamplar bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır: Oyunculuk Kampı, Fotoğrafçılık Kampı, Sinema Kampı, Sörf Kampı, Basketbol Kampı, TOEFL/SAT Hazırlık Kampı, Tenis Kampı, Golf Kampı vb.
 • Profesyonel Öğretmenler: Anadili İngilizce olan FLS öğretmenleri kendi alanında gerekli eğitime ve donanıma sahip profesyonel öğretmenlerdir ve öğrenciyle birebir ilgilenerek öğrencinin gelişimini takip etmektedir.
 • Kontrol Altında Eğitim: FLS öğrencilerin ne kadar öğrendiklerini takip edebilmek için haftalık testler yapmakta ve 4 haftada bir bireysel raporlar verilmektedir. Bu şekilde öğrencilierin gelişimleri kontrol altında tutulmaktadır.

MERKEZLER

SUNULAN PROGRAMLAR

 • Yarı-Yoğun İngilizce Programı
 • Yoğun İngilizce Programı
 • Süper Yoğun İngilizce Programı
 • İş İngilizcesi Programı
 • TOEFL IBT Hazırlık Programı
İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map