FLS Boston Dil Okulları

FLS’in en yeni merkezlerinden biri olan FLS Boston Commons, ünlü eğitim şehri Boston’ın göbeğinde yer almaktadır, şehrin ünlü merkezlerine ise metroyla sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Bunun dışında yine ünlü Cape Cod plajlarına, eğlence parklarına ve de Amerika’nın kozmopolit şehri New York’a yakınlığı Boston’ı ön plana çıkaran noktalardandır.

Amerika’nın en önemli ve de ulaşım ağının çok iyi kurulu olduğu ender şehirlerinden birisi olan Boston, öğrencilerin yurtdışı eğitim almak için ilk aklına gelen şehirlerinden bir tanesidir. En başta Harward Üniversitesi, MIT, Boston Üniversiteleri olmak üzere eğitimde ekol olmuş kurumları barındırması ve de çok çeşitli eğitim olanaklarıyla Boston’da her öğrenci kendine göre bir okul ve program bulabilmektedir. FLS ise kuşkusuz Boston’daki kaliteli yurtdışında dil eğitimi programlarıyla öğrencilerin tercih listelerinde üst sıralarda bulunması gereken kurumlardan birisidir.

Sosyal Olanaklar

 

  • Tam donanımlı sınıflar
  • Bilgisayar odası
  • Dinlenme Salonu
  • Kütüphane
  • Aylık zengin aktivite programları

Konaklama

 

Aile yanı: Bir dili öğrenirken öğrencilere en çok kolaylık sağlayan durum o dili duymak ve gerçekten o dili konuşan insanlar arasında yaşamaktır. Okulda bulunulan süre içerisinde öğrenciler eğitmenlerinden İngilizce eğitim alsalar da arkadaşlarıyla gerçek İngilizceyi pratik edememektedir. İngilizcenin sürekli içinde bulunmanın çözümü ise FLS’in özenle seçmiş olduğu ailelerin yanında kalmaktır. Bu şekilde öğrenciler Amerikan kültürünü de yerinde gözlemleme fırsatına sahip olabilmektedir.

  • Tek kişilik odalar
  • Yarım pansiyon konaklama

Yurt: FLS farklı ülkelerden gelen öğrencilerle uluslar arası bir ortamda yaşarken eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerine yurt konaklama alternatifi sunmaktadır.

  • International Guest House: Şehrin merkezinde bulunan yurt, okulun sadece birkaç blok ötesinde yer almasıyla dikkat çekmektedir. Yurdun şehir merkezinde olması aynı zamanda öğrencilerin gezi planları için ulaşımlarını da kolaylamaktadır.
İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map