//FIRAT Ç.

Like a dream…

Nerden başlasam nasıl anlatsam New York New York :)

Arkadaşlar merhaba ben Fırat Sakarya Üniversitesi Mütercim Tercümanlık 3. sınıf öğrencisiyim son yazımı Amerika için ayırmıştım ve gittiğimde ne kadar geç kaldığımın farkına vardım ama iş işten çoktan geçmiş meğersem :(. Benim dil ile ilgili hiç bir sorunum yoktu gitmekteki asıl amacım ise öğrenciyken Amerika vizesini almak ve oraları gezip görmek, tadını çıkarmaktı. Aynı zamanda çalışıp para da kazanınca işler yoluna girdi ve keyifline doyum olmayan bir rüya bir tatil havasına girdi her şey.

Dedim ya tam bir rüya gibiydi kaldığım 2,5 ayı size 4 ay anlatsam yine de bitmez. Kısacası şunu söylemek istiyorum 24 yaşındayım doğma büyüme İstanbulluyum ve geri geldiğimden bu yana iki haftadır İstanbul da duvarlar üstüme gelemeye başladı sadece iki hafta içinde :) Daha da durmam herhâlde bu saatten sonra kesinlikle gidilip görülmesi gereken bir yer Amerika. Ölene kadar insan torunlarına anlatır bu hikâyeleri. Bir kere dünyanın her yerinden arkadaş ediniyorsunuz.

Her şey bir yana son olarak Amerika’ya gidecekseniz ki kesinlikle gidin gözünüzü karartın yanınıza bir miktar para alın ve kesinlikle ve kesinlikle sadece kendinizi götürün yanınızda valiz götüreyim demeyin yazık olur o valize :). Çünkü orda atacaksınız güzelim eşyalarınızı en kötü gardırop doldurur gelirsiniz buraya :) Ben 3 valizle geldim enişteme sağ olsun havaalanından arabayla almasaydı taksiye bile sığmayacaktım o eşyalarla :). Her şey mükemmellik derecesinde ucuz :)

Benden bu kadar araba kiralayıp dolaşmasını da söylemiyorum oda sürpriz olsun. Premium kasa Mustang’ler 60 dolar günlük:) İki kişi, kişi başına 30 dolar nerede görülmüş :). Arkadaşlar bu rüyayı yaşayın hele hele ilk sınıfta imkânınız varsa…

Bu arada United Towers ailesine ne dense az eve gelene kadar her dakika benden haber almak için çabaladılar çok sağ olsunlar başta Ece Hanım, Hakan Bey, Mustafa Bey ve Arzu Hanım olmak üzere hepsine teşekkür ediyorum. Orası gerçekten bir yuva oldu bana :) Hepsini çok seviyorum. Hoşçakalın…

FIRAT Ç.
GATEWAY 26 – WILDWOOD, NJ – SUMMER 2008
SAKARYA ÜNİVERSİTESİ
MÜTERCİM TERCÜMANLIK – 3.SINIF