//FEYZİ KANGÜL

Kendinize güvenin ve size tanılan bu sansı en yakın zamanda değerlendirin…

Öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum. Fevzi Kangül, Yeditepe Üniversitesi TIP Fakültesi 3.sınıf öğrencisiyim. WAT programını ilk duyduğumda gerçekten çok dikkatimi çekmişti ve hemen en ince ayrıntısına kadar internetten araştırdım. Sonra kendime su soruyu sordum “Nasıl oldu da bütün Üniversite öğrencilerine açık olan bu programdan bunca zamandır hiç haberim olmadı?” Nihayetinde gecen sene başvurdum ve birçok katılımcı gibi ABD’nin yolunu tuttum. Kafamda başlangıçta çok fazla soru vardı. Acaba kalacak güzel bir yer bulabilir miyim? İyi para kazanabilir miyim? İngilizcemi geliştirebilir miyim? Bu endişelerim vardı çünkü ilk defa yurt dışına çıkıyordum ve her şeyiyle bilmediğim bir Ülke.

Ama bu endişelerimin. oraya vardıktan 1 hafta sonra ne kadar gereksiz olduğunu anladım. WAT programına son iki yıldır United Towers bünyesinde katılıyorum. Gerçekten WAT programı için yaptığım masrafların 2-3 kati kadar kazandım. Öncelikle sunu belirtmeliyim güzel paralar kazanmak tamamıyla sizin kişisel bilgi. beceri ve birikimlerinize bağlı. Ben gecen sene Chicago, bu sene de Boston’a gittim ve çok şükür bütün islerim rast gitti. Bu programı her iki senede gerçekten en iyi şekilde değerlendirdiğimi düşünüyorum.

Bu programdaki rolünüz futbol maçını izleyen bir taraftar değil aksine aktif top koşturan bir futbolcudur. Oradaki sisteme adeta entegre oluyorsunuz bu yüzden insanların yaşayışları. kültürleri ve politikalarını öğreniyorsunuz. Kısacası ABD hakkında birçok konuda kısa zamanda fikir sahibi oluyorsunuz. Malumunuz Türkiye şartları belli. Eskiden ekmek aslanın ağzında derlerdi. şimdilerde midesine inmiş diyorlar. Bu yüzden gerçekten burada güzel islerde çalışmak kolay değil. ABD bunun için büyük bir şans. orada her şey daha kolay. Bizim lüks saydığımız birçok şeyi orada günlük yaşamın bir parçası. rutin hale gelmiş. Belki mezuniyetten sonra orayı tercih edersiniz.

Kısacası size bu programı şiddetle tavsiye ediyorum. Kaybedeceğiniz hiç bir şey yok. Kendinizi birçok konuda ispatlamanız ve neler yapabileceğinizi göstermek için büyük bir fırsat. Kendinize güvenin ve size tanılan bu sansı en yakın zamanda değerlendirin. Farklı bir yaz tatili geçirmek isteyen ve bunun için bu programı tercih edecek olan bütün arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum.

FEYZİ KANGÜL
BOSTON ACCESSORIES – HANOVER, MA – SUMMER 2006
YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ
TIP FAKÜLTESİ – 3.SINIF