//FATİME BÜŞRA K.

YAŞADIĞIM YAŞAYABİLECEĞİM EN GÜZEL USA SUMMERTIME, TRAVEL, WORK, FRIENDSHIP, LOVE, CULTURE, EXPERIENCE etc…

Bir hayalin vaat ettiğinden çok daha fazlasını yasadığımı düşünüyorum çünkü Amerika’yı Amerikan gibi yasayacak kadar harika bir yaz geçirdim. En güzel anlarımdan birisi de “OLD PHOTO+WESTERN” tecrübesi. İşte tam bir Amerikalısınız ve artık oraya aitsiniz :) ve replikleriniz dökülüveriyor: I LOVE USA, HAVE A GREAT ESCAPE, I DID WAT – I DID!

Bir flashback ten sonra basa dönersek her şeyden önce UT ile gitmenin ve erken kayıt olmanın avantajını iş seçimimden gidişime ve dönüşüme kadar yaşadım. Ve aldığım profesyonel desteği UT dibine kadar sundu. İlk görüşmede yapmak istediğim yapabileceğim en eğlenceli işi aldım ve sıkı bir çiğlik at mistim danışmanım Pınar Hanim hatırlar eminim. :) İlk heyecanlarım böyle başladı. Öylesine başladığım Amerika maceram kusursuz bir yaza dönüştü. Hiç zorluk çekmedim fakat etrafı keşfedip bisiklet kiralayana kadar otelde kalmak en sıkıcı yanıydı. Ve benim yaz hikâyem başladı.

Güldüm, ağladım, stres yaşadım ama o kadar çok şeyle döndüm ki: çok zengin oldum sanki. Birçok farklı ülkeden insanlarla tanıştım, harika Amerikalı arkadaşlarım dahası ailem oldu. Kaldığım yeri değiştirmem gerektiğinde manager evini bize (kardeşimle) açtı ve her şeyde o kadar yardımcı oldular ki onları ailemden ayrı olarak görmüyorum. Amerikalı bir aile ile yaşama fırsatım olduğu için kendimi gerçekten özel ve şanslı hissediyorum. Yazımın en güzel zamanlarını onlarla geçirdim, Amerikan kültürünü bizzat yaşadım, ülkemin yemeklerini yaptığımda Türk mutfağına hayran kaldılar. Vakit geçirdik, eğlendik, ateş yaktık, marshmellow’larımızı erittik kısacası çılgın bir yaz yaşadık. Ve her şeyin sonunda o benim olmayacak kadar güzel anıların, isteyince ve harekete geçince benim olduklarını beni beklediklerini gördüm.

Hazır olun eğer WAT yapacaksanız gülecek, ağlayacak, stres yaşayacak belki zorluk çekeceksiniz ama asla pişman olmayacaksınız. Çünkü döndüğünüz de avuçlarınızda o kadara çok anılarınız, mutluluklarınız olacak ki bunları hangi sosyal medyada haykıracağınızı şaşıracaksınız haha. Farklı milletlerden bir çok kişiyle tanışacak, Amerikalılarla takılacak, farklı kültürleri bir arada görecek ve hatta şanslıysanız Amerikalı bir aileyle yaşama şansınız olacak tıpkı benim gibi.

Travel ise işin harika kısmi hem de biraz burukluk içeriyor. Çünkü travel USA den ayrılma zamanınızın yaklaştığını bağıra bağıra kulağınıza fısıldıyor. İşte o zaman gelecek yaza tekrar gelme hayali kuruyorsanız benim gibi son sınıf değilseniz. Ve haha geçmiş olsun artık siz de bir WAT USA bağımlısısınız :)

Benim bi hayal defterim var yazıyorum. WAT onlardan sadece biriydi. Hayallerine uzaktan bakanlardan değil onları gerçekleştirenlerdenim. Ya siz?

Ben bir sonrakini gerçekleştirmek üzere yoldayım bile :)

FATİME BÜŞRA K.
SIX FLAGS – QUEENSBURY, NY – SUMMER 2014
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ – 4. SINIF