//EZGİ T.

EZGI TBiraz durup düşünmeye ne dersin?

Hayallerini gerçekleştirmeye, farklı dostluklar edinmeye, tam olarak kuşlar gibi özgür olmaya hazır mısın?

Sıkı dur, bu yaz hayatının en güzel, en eğlenceli ve bir o kadar da karmaşık duygularını bir arada yaşayacağın bir dönem geçireceksin. Ben mi? Ben de ilk başta çok korkuyordum. Ama bir yandan da hayallerimi düşünüyordum. Gitme süreci içerisinde birçok insan karşına geçip, ‘yapamazsın sen oralarda, hiç gitme gerek yok, boşuna bunlar’ derse, hiç aldırış etme. Çünkü inan bana, insanlar oraya gidip, oranın tadını almaya başlayınca ve kendine ‘Amerika’dasın bir çevrene bak’ dediğinde farkına varıyor ne kadar güzel bir programın içinde var olduğunu.

İlk günlerim, alışma süreciyle geçerken nasıl geçtiğini anlayamadım. Yalnız hissediyordum, tek başıma! Kültür farklılıkları var, bir yandan İngilizce konuşup anlaşmaya çalışmak zorlamıştı. Ama bir yerden davet aldığımda, hep beraber plan yaptığımızda, festivale katılmak için can attığımda, adeta zamanı durdurmak istemiştim. İş arkadaşların, orada tanıştığın insanlar ve tabiî ki beraber yaşadığın insanlar bir anda sıkı sıkı tutunduğun insanlar konumuna geliyor. Ve öyle bir duruma geliyorsun ki söylenenlerin aksine gerçekten de dolu dolu bir program geçirdiğini, kişisel olarak hem mücadele gücünün hem de vizyonunun geliştiğini görüyorsun.

Travel kısmında bu güzel hikâyenin sonuna yaklaştığını anlıyorsun, evden arkadaşların yavaş yavaş ayrılıyor ve anılara, o eğlenceli anlara tekrar dönmek istiyorsun. Hatta bazıları ‘Gitme, kal’ dediğinde içine bir şey oturuyor ve dönmek istemiyorsun. Türkiye’ ye adım attığında meraklı gözler seni ve maceralarını dinlemek için sıraya girdiklerinde, iyikilerine en büyüğünü kattığını anlıyorsun! Unutma, bu program senin bir maceran aslında!!

Şimdi ne mi yapmalısın? Burak Abiye ‘Hangi belgeler lazım?’ diye sorarak başlayabilirsin :)

Sevgiler!

EZGİ T.
ARAMARK ADVENTURE AQUARIUM – CAMDEN, NJ – SUMMER 2016
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
İKTİSAT – 2. SINIF