//EVRİM BÜYÜKASLAN

Work and Travel başından sonuna kadar heyecan dolu bir program….

Merhaba arkadaşlar. Ben İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Ülkemizde İngilizce gitgide daha çok önem kazandığı için Amerika’ya giderek bir yurtdışı tecrübesi edinmenin ve 3.5 ay gibi bir sürede İngilizce pratik yapmanın bana çok şey kazandırabileceğini düşünmüştüm, yanılmamışım. Sadece dilimi geliştirmekle kalmadım . Amerikan sistemine dahil oldum. 2005 yazını-hayatımın en güzel, en dolu yazını- Amerika’da çalışarak geçirdim.

Work and Travel başından sonuna kadar heyecan dolu bir program. Türkiye’den uçağa binip Amerika’ya doğru yola çıktığınız andan itibaren bambaşka, mükemmel bir yaz tatili sizi bekliyor olacak. Amerikan yaşam tarzına geçici olarak da olsa kendinizi kaptıracaksınız. Pek çok Amerikalıyla yakın arkadaşlıklar kurabileceğiniz gibi bir çok Avrupa ülkesinden aynı program çerçevesinde gelen pek çok insanı tanıyacaksınız. Kalıcı bir sürü arkadaşlık edinme fırsatını elde edeceksiniz. (Bu arkadaşlıklar size Avrupa’ya davetiye şeklinde dönecektir. Bu yeni kültürlere uyum sağlarken aynı zamanda para da kazanacaksınız ve rahat bir şekilde program masrafını çıkaracaksınız. Ayrılmak istemeyeceksiniz. Amerika’nın pek çok yerini gezme olanağına da sahip olacaksınız .

Ben Washington, New York, Philedelphia, Ocean City ve daha pek çok yeri görme şansını yakaladım ve çok etkilendim. Zamanın orada nasıl geçtiğini anlamak gerçekten zor. çünkü öylesine eğlenceli ki; partiler, night clublar, publar, günü birlik değişik yerlere yapabileceğiniz turlar, çılgın amusement parklar ve water parklar, kısacası Amerikan eğlence dünyası. Bunların dışında hiçbir dil kursunun sağlayamayacağı kadar limitsiz pratik yapma fırsatı. Üstelik yaşamın içinde, yaşayarak. Hepsine hazırlıklı olun. Dil konusunda endişelenecek bir durumun olmadığını söyleyebilirim . 3-4 günden sonra rahatça konuşabiliyor ve anlayabiliyorsunuz. Gerçekten film tadında bir yaz yaşadım. Amerika zaten böyle bir ülke. Pek çok farklı milletten olan insanların karışımı. Farklı kültürleri bir arada tadabiliyor, her gün yeni bir şey öğreniyorsunuz.

Seneye tekrar gitmeyi düşünüyorum. United Towers gerçekten doğru bir seçimdi. bizlerle burada ilgilendikleri gibi de Amerika’ da ev telefonumuza kadar ulaşıp her şeyin yolunda olup olmadığını soracak kadar sorumlu bir firma. Firmanızla her an iletişim içerisinde olabilmeniz çok önemli. United Towers bunu sağladı . ne zaman ulaşmak istediysem ulaşmam mümkün oldu . uçak biletimin değiştirilmesinden tutun hava alanında karşılanmama kadar her ayrıntıyla yakından ilgilendiler.Böylesine faydalı bir programa en yakın zamanda katılmanızı öneririm. Her şey gerçekten mükemmeldi.

EVRİM BÜYÜKASLAN
CENTURY POOL MANAGEMENT – KENSINGTON, MD – SUMMER 2005
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
TEKSTİL MÜHENDİSLİĞİ – 3. SINIF