//EVREN ÇAĞRI PARLAR

WAT’ın kötü yanlarından birisi bir sonunun olması…

WAT, benim için çok değişik oldu. Hayatımda hiçbir zaman ailemden bu kadar uzakta. bu kadar uzun zaman ayrı kalmamıştım. Bu yüzden yalnız yaşamanın getirdiği zorlukları. sıkıntıları. özgürlükleri vs. bilmiyordum.

Evet. yalnız yasamak hem sıkıntılı hem de hürdü. Yemek yapmayı bilmeyen biri olarak 3 ay boyunca nasıl yaşadım. bilmiyorum :) her gün dondurulmuş yemeği mikrodalgada işitip yedik. Eh doğal olarak da ABD’nin olmazsa olmazı fast food’larla karnımızı doyurduk. Türkiye’ye dönünce annemden bana mantı yapmasını isteyeceğim :)

ABD’ye gelmeden önce Six Flags’in bana saatine 6 dolar vereceğini düşünüp üzülüyordum. Yolladıkları bir iletide de 6.5 dolar vereceklerini yazmışlardı. Ancak burada saatine 7 dolar vermeleri bana çok büyük bir moral oldu. Üstelik program sonunda da saatine 0.25 dolar hediye(bonus) vermeleri de moralimi üst seviyede tuttu. Hatta haftalık çalışma limiti de koymamışlardı. Bazı haftalar 70 saatten fazla çalıştım. 40 saat üstüne de

1.5 kat ödediler. Hiçbir zaman para sıkıntım olmadı. Masraflarımı çıkardım. kamera ve dizüstü aldım. Hatta kıyafet falan da aldım. Six Flags’e çok teşekkür ediyorum :)

Her durumda bana yardımcı olan takim liderleri. denetimciler (supervisor) ve menajerlere de çok teşekkür ediyorum. Bu insanlar sayesinde güzel bir tatil geçirdim.

WAT’ın kotu yanlarından birisi bir sonunun olması :( 3 ay sonra ABD’den ayrılacağımı duyanlar bana ciddi arkadaş gözüyle bakmıyor. Ne de olsa birkaç ay sonra burada olmayacak. Evet. ben de ayni davrandım. İki hafta sonra bu insanların hiçbiri hayatımda olmayacak. Sanki sanal bir hayat yaşıyorum. 10 gün sonra her şey bitecek. her şey eskiye dönecek. Aslında ben de her şeyin eskiye dönmesini istiyorum. Ülkemi. ailemi. arkadaşlarımı ve sizleri çok özledim :'(

EVREN ÇAĞRI PARLAR
SIX FLAGS KENTUCKY KINGDOM – LOUISVILLE, KY – SUMMER 2006
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ – 2. SINIF