ESL Language Schools | Almanya, Fransa ve İsviçre

Neden ESL?

Uluslararası Akreditasyonları:

ESL Language Schools’un başarısı birçok Uluslararası Kalite Standardı Kurumları tarafından; İsviçre, Fransa ve Almanya’nın daçeşitli eğitim &kalite denetim kurumları tarafından akredite edilmiştir, bunlar:

 • Eaquals (European Association for Quality Language Services)
 • ISO 9001:2000(International Organization for Standardization)
 • AZWV (Anerkennungs- und Zulassungs verordnung Weiterbildung)
 • FaDaF (Fachverband Deutschals Fremdsprache )
 • ICC (International Certificate Conference)
 • FLE (Qualité Français Langue Etrangère)
 • SOUFFLE (Groupement professionnel des organismes d’enseignementdu français langue étrangère) (The Private Schools Register -Switzerland)
 • SFPS (Swiss Federation of Private Schools)
 • WYSE (Work Abroad Association)
 • WYSETC (The World Youth Student & Educational Travel Confederation)
 • ALTO (Association of Language Travel Organisations)
 • AVDEP (AssociationVaudoise Des EcolesP rivées )
 • CSN (Swedish National Board of Student Aid )
 • Bildungsurlaub

Uluslararası Öğrenci Atmosferi:

Avrupa, Amerika, Asya Ortadoğu… ESL Language Schools öğrencileri dünyanın dört bir yanından gelirler. Bu yüzden öğrenciler yabancı bir ülkede yabancı kültürleri ESL okullarında öğrendikleri yabancı dilleriyle tanımış olurlar. Bu sayede okulda öğrendikleri teorik bilgileri pratikte kullanarak pekiştirmiş olmakla birlikte genel kültürlerinde ve dünyaya bakışlarında büyük bir gelişim fırsatı yakalamış olurlar.

Dili Ülkesinde, En Seçkin Lokasyonlarda Öğrenin – Fransızca & Almanca:

ESL Language Schools bulundukları ülkelerin Turistik, Ticari ve Kültürel anlamda en ideal şehirlerinde ve sosyal yaşam alanlarının içinde bulunur.

Montreux (Montrö): ESL’nin İsviçre’nin en seçkin şehirlerinden biri olan Montrö kentinde bulunan merkezi İsviçre’nin 4 Resmi Dilinden ikisi olan Fransızca ve Almanca için öğrenim merkezi durumundadır. Yani ESL Montrö’de hem Fransızca hem de Almanca kursları aynı merkezde ayrı sınıflarda alınabilmektedir.  Cenevre Gölü kenarında ve Alp Dağları’nın ayaklarında olan şehirde Akdeniz İklimini anımsatan ısılar yaşanmaktadır. Montrö’de su sporlarından dağ sporlarına kadar herkes için her mevsimde yapılabilecek doğa sporu bulunmaktadır. Montrö Jazz Festivali’ne (Montreux Jazz Festival) ev sahipliği yapan şehir, Avrupa’nın en büyük ikinci festivali olan Paléo Festival’inin yapıldığı Nyon şehrine sadece 70 km uzaklıktadır…

Lyon: Üniversite, Sanat, Kültür, Tarih, Modern Dans, Gastronomi (Yemek Sanatı)…
Fransa’nın Paris’ten sonra en büyük şehri olan Paris gibi göçmen şehri olmaması sebebiyle Lyon, Fransızca öğrenmek isteyenler için en ideal Fransız şehri olarak bilinmektedir. ESL’nin Fransızca eğitimi için Lyon’u tercih etmesinin bir başka sebebi de Lyon’un diğer Fransız sahip olduklarıyla kıyaslandığında diğer Fransız şehirlerine göre daha ekonomik olmasıdır.
Paris, Marsilya ve Cenova’ya sahip olduğu yüksek hızlı trenler (TGV) sayesinde 2 saat uzaklıktadır.Lyon ayrıca UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde (World HeritageList) yer almaktadır.

Nice: Nice, Fransa’nın İtalya sınırındaki en önemli turistik birisidir. Akdeniz sahilinde olması nedeniyle de 4 mevsim ılıman bir iklime sahiptir.
Nice Sahili’ne 15 dakikalık yürüme mesafesinde olan okul Nice şehrinin merkezinde yer almaktadır. Fransız kültürünü yaşayaraktan Fransızca öğrenmek isteyen; bu yaparken de dünyanın dört bir yanından gelen seçkin turistlerde çok kültürlülüğü bir arada yaşama arzusu içinde olan öğrenciler için ESL Nice uygun bir konum olma özelliğindedir.

Berlin:  Almanya’nın tartışmasız en önemli ticari ve kültürel şehrinde Almanca’yıuygun fiyatlarda ESL kalitesiyle öğrenebilirsiniz.

Freiburg:  Dünya’nın en ekolojik yerleşimlerden biri olarak bilinen Freiburg, genç ve dinamik bir üniversite şehridir.İlçe, Kara Orman’ın (Black Forest) yanında olmasıve Almanya’nın İsviçre ve Fransa ile sınır şehri konumunda bulunması sebebiyle öğrencilere gezisi bol bir Avrupa yaşamı vadetmektedir.
Freiburg ESL 1972’den beri Almanca’yı Almanya’da en ekolojik şartlarda okumak isteyen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır.

Bir Merkezle Sınırlı Kalmayın:

Uzun dönem için giden öğrenciler tek bir merkezle sınırlandırılmış değildir. Örneğin ESL Lyon’da Fransızca öğrenen bir öğrenci eğitimini ESL’nin Montrö Merkezinde tamamlayabilirken; Berlin ve/veya Freiburg’da Almanca öğrenirken yine Montrö’de Almanca eğitimlerini tamamlayabilirler. Bunun tam tersi de mümkündür.

8 – 12 Kişilik Sınıflar:

Dil öğrenimi için kritik öneme sahip olan sınıf yoğunluğu ESL Standartları ile garanti altına alınmıştır. Böylece öğrenciler kalabalık olmayan sınıflarda öğretmenlerine daha çok konsantre olur; öğretmenleri de öğrencilerinin öğrenim gelişimini daha yakından takip edebilir.

Konaklama Alternatifleri:

ESL Merkezlerinde farklı isteklere sahip öğrencilerin isteklerine cevap verebilecek nitelikte tek ve bazılarında çift kişilik konaklama alternatifleri vardır, bunlar:

 • Aile Yanı Konaklama(Host Family)
 • Öğrenci Apartmanı (Students’ Apartment)
 • Stüdyo Daire (Studio)
 • Otel (Hotel)

Havaalanı Karşılaması:

Gidecekleri adresi bulamama endişesi taşıyan öğrenciler için özel havaalanı karşılama alternatifi de ESL öğrencilerine sunulmaktadır. Öğrenciler gittikleri ülkenin havaalanından karşılanır ve konaklama yapacakları yere yerleştirilir. Havaalanı karşılaması ekstra ücrete tabidir.

Ücretsiz Kablosuz İnternet Erişimi:

Tüm ESL Okullarında Kablosuz İnternet Erişimi (Wi-Fi) mevcuttur. İlgili hizmet için öğrencilerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Sınav Hazırlıklarına Yönelik Özel Kurslar:

Almanca veya Fransızca eğitim veren üniversitelerde eğitim alabilmeleri için geçmek zorunda oldukları ve Uluslararası geçerliliği olan sınavlara yönelik özel hazırlık kursları ESL merkezlerinde verilmektedir.
Fransızca için: DELF/DALF, TCF Sınavları
Almanca için: Goethe Zertifikat, TELC Deutsch, TestDAF

esl-languages.com

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map