//ENDAM G.

Belki de hayatım boyunca yakalayamayacağım fırsatı Work and Travel programı sayesinde yakaladım…

Gitmek zor gibi görünüyordu. Çünkü mülakatlar ve işlemlerin çok zorlu olacağını düşünmüştüm. Fakat hepsini kolayca geçtim ve Work and Travel benim için uçakta başladı. Herkesin gözünde büyüttüğü work kısmını inanılmaz kolay ve muhteşem deneyimlerle geçirdim. Türkiye’de yapamayacağım pek çok etkinliği ve extreme sporları iş yerimin bana verdiği fırsatla ücretsiz yaptım. 2000 feet’ten atladım, uçak kullandım, kiteboarding yaptım. Bunlar sadece birkaçı.

Travel kısmı ise daha iddialıydı. Çoğu Work and Travel öğrencisi Amerika’nın doğusunu ve batısını tek seferde gezemeyeceğini düşünürken ben her iki tarafı da tek seferde gezdim. İlk Florida’ya gittim. Herkesin hayranlıkla izlediği filmlerin olduğu Universal Studios’a, Amerika’nın Küba’ya en yakın noktası olan Keywest’e, Dünya’nın 7 harikasından biri olan Grand Kanyon’a, Coconut Grove’a, Little Havana’ya gittim. Miami Beach’i söylememe gerek yok herhâlde. Oradan da Dünya’daki en ünlü simgeleri otel konseptinde görebileceğiniz başka bir Dünya olan Las Vegas’a geçtim. Paris, Venedik, Mısır gibi. Bir sonraki durağım melekler şehri olarak da bilinen Los Angeles’tı. Ünlülerin el ve ayak izlerinin olduğu Hollywood’a evlerinin olduğu Beverly Hills’e, Santa Monica’ya ve Venice Beach’e gittim. Son olarak tabi ki de New York.

Anlatmaya çalışmak bile haksizlik olur New York’a. Amerika’nın en iyi roller coaster’larının bulunduğu Six Flags ilk durağımdı. Sonraki günler Empire State Binası, Özgürlük Heykeli, Little Italy, Chinatown, Wall Street, Brooklyn Bridge, Central Park, yıllardır internetten resimlerine bakıp bir gün orda bulunacağım dediğim yer, Broadway. Ve daha sayamadığım pek çok yer. Birkaç kelime ile özetlemek gerekirse, belki de hayatım boyunca yakalayamayacağım fırsatı Work and Travel programı sayesinde yakaladım ve Amerika’nın görülmesi gereken her yerini gördüm.

ENDAM G.
KITTY HAWK KITES – NAGS HEAD, NC – SUMMER 2014
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ
PSİKOLOJİ – 1.SINIF