Elif Mergen | LAL, Fort Lauderdale Dil Okulları

United Towers yurtdışı eğitim danışmanlık ile başladığım Amerika macerası 2 aydır devam ediyor. Hayatımın her döneminde istediğim fakat cesaret edemediğim bu yolculukta United Towers yurtdışı eğitim danışmanlık şirketinin bana öncü oldu diyebilirim. Tüm yurtdışında dil okulu işlemlerinin kolaylıkla yapılmasında büyük yardımı olan United Towers’a öncelikle çok teşekkür etmek istiyorum.

Lal Schools Amerika dil okullarının programına ilk geldiğim gün okulun çok büyük olmadığını gördüm. Daha sonra da aslında okulun küçük olmasının ne kadar yararlı olduğunu anladım. Eğitmenlerle sık sık iletişim kurma ve okuldaki tüm öğrencileri tanıma ve konuşma şansınız oluyor. İki aydır İngilizce dil seviyemde büyük bir yol kat ettiğimi düşünuyorum. Okuldaki eğitmenlerin kalitesiyle, farklı kültürdeki öğrenciler ve ekstra aktivitelerle, hem çok iyi dil eğitimi alıp hem de çok fazla eğlenebiliyorum. Bu konuda da kendimi çok şanslı hissediyorum.

Dil okulunun kalma olanaklarina gelince ilk söyleyebileceğim şey hemen yanında bir otelin olmasi büyük bir avantaj. Hem otelin havuzunu kullanabilme hem de gelen turistlerle pratik yapma imkanına sahip olabiliyorsunuz. Turist derken değişik ülkelerden olduğunu düşünmeyin çünkü Amerika’nın tüm eyaletlerinde yaşayanlar tatil için Florida’ya geliyor:) Fort Lauderdale güneş şehri olarak bilinmekte ve yılın her ayı denize girebiliyorsunuz. Ayrıca doğal parklar, Walt Disney, Bahama Adaları, Hollywood gezebileceğiniz en güzel yerlerden bazıları..

Lal Schools Amerika dil okullarının konaklama imkanı olarak size sunduğu otel hariç bir diğer seçenek ise aile yanı konaklama. Aile yanında konakladığım süre içerisinde pratik yapma imkanı ve kültürü yakından tanıma şansı yakalayabildim. Ayrica Fort Lauderdale’i tanimama yardımcı oldular.
Burada oldugum icin cok mutluyum. Amerika rüyasi United Towers yurtdışı eğitim danışmanlığı ile en güzel eyalette gerçek oldu diyebilirim:)
Elif Mergen – Fort lauderdale -Lal Schools
Amerika dil okulları

 

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map