//EBRU K.

EBRU KAma ne yaparsan yap asla pişman olmuyorsun…

Work and travel benim için hiçbir kitaptan öğrenemiyeceğim, hiçbir filmden izleyemeceğim müthiş bir deneyim oldu. Her şeyden önce yüzlerce insan tanıyorsun onlarca ülkeden. Kendi ayaklarının üzerinde durmayı daha çok öğreniyorsun. Yeri geliyor çalışmaktan yorgun düşüyorsun, yeri geliyor dünyanın bir ucundaki insanla aynı şeyleri hissetmenin mutluluğunu yaşıyorsun ama ne yaparsan yap asla pişman olmuyorsun çünkü her olay her kişi sana bir şeyler katıyor.

İlk kez uçakta bir yabancıyla İngilizce konuşmuş biri olarak buraya gelmeden önce dil konusunda çok endişelerim vardı. Tek başıma geldim hiçbir şey bilmeden ama endişe edecek hiçbir şey olmadığını gördüm çünkü insanlar gerçekten çok anlayışlı. Kimse sizden müthiş seviyede grammerli bir İngilizce beklemiyor zaten. Hatta çoğu zaman grammer kullanmasanız dahi bir kaç kelimenizden ne demek istediğinizi anlıyorlar. Bir şey anlatırken de vücut dilini kullanıyorlar ve en kolay yoldan anlatmaya çalışıyorlar. O yüzden dil konusunda sıkıntılarım olmadı. Her gün çok çok daha iyi oluyorsunuz. En önemlisi de para kazanma konusu sanırım. Ne kadar çok çalışırsanız çalışın o para gidiyor bir şekilde  en önemlisi kendi sağlığını bozmadan çok üstün rakamlar beklemeden amerikanın anın tadını çıkarmak.

Amerika’ dasın ve bir kere 20 yaşında oluyorsun ve ömür çok çabuk geçiyor o yüzden çok geç olmadan harekete geçmek lazım ve son olarak müthiş tatlı danışmanım Sevilay Hanım’a çok teşekkür etmek istiyorum. Her şeyimle çok yakından ilgilenip, 2 kere dönüş biletimi değiştirmeme rağmen sabırla bana en güzel bileti, en hızlı şekilde bulduğu için. Hoşçakalın

EBRU KOKSAL
AKDENIZ UNIVERSITESI
HUKUK -HAZIRLIK
STOP AND SHOP SUPERMARKET AT NANTUCKET 2415-NANTUCKET MASSACHUSSETS