//EBRU A.

EBRU AAkışına bırakın…

WAT programına başvurmadan önce hatta mülakatlardan sonra bile aklımda bir sürü soru işareti vardı. Çalışma ortamım nasıl olacak? İngilizcemle ilgili sorun yaşar mıyım? Kalacağım yerde problemler olacak mı? 2016 yazımı Cedar Point Amusement Park’ta geçirdim ve gönül rahatlığıyla bu yaz benim için “best summer ever” oldu diyebilirim. Tabiki ilk birkaç gün bazı sorunlar yaşadım ama hiçbiri işim ya da iş arkadaşlarımla ilgili değildi. Hatta en mutlu olduğum yer orada çalışmama rağmen parktı. Çalışma tarihimizin biraz geç olmasından kaynaklı yurt neredeyse doluydu ve arkadaşlarımla beraber kalmak istediğimiz için ilk birkaç gün bu işle biraz uğraştık. Ama geriye kalan 3 ay tam anlamıyla mükemmeldi.

İlk birkaç gün yaşadığım şaşkınlığı, acabaları hatta keşkeleri çoktan unutmuştum. Çalışma arkadaşlarımla aynı zamanda aynı yurtta kalıyorduk böylece fazlaca vakit geçirebiliyorduk. Neredeyse tüm çalışanların aynı yerde kalması bence çok büyük avantajdı çünkü aynı departmanda olmasan bile farklı insanlarla kolaylıkla tanışabiliyordun. Hiç çabalamana gerek kalmadan her kültürden bir arkadaşın ve kültürlerle ilgili bir fikrin oluyordu. Artık bir noktadan sonra parkta ya da yurtta gezerken kendini evde hissediyordun nereye baksan tanıdık biri selam veriyordu. Tüm bunlar şu anki durumuma göre o zamanlar aşağıda olan özgüvenime çok büyük katkı sağladı. Her anı bol eğlence ve deneyimle dolu olan sıkı bir çalışmadan sonra bir de üstüne harika bir travel yaptım. Travel esnasında gülmekten kendimizi alamadığımız anlar, şaşkınlıklar, gariplikler, sinirlenip sonra hemen sinirlendiğimiz şeye gülmeye başlamalar, her an yeni bir bilgi öğrenmenin ve yepyeni yerler görmenin sarhoşluğunu yaşadık.

Kısacası bu deneyimi herkesin yaşamasını isterim. Çünkü yaşadıklarım, gördüklerim beni iyi yönde çok değiştirdi. Şu yaşıma kadar biriktirdiğim anılarımdan belki daha fazlasını 3 ayda WAT programı sayesinde biriktirdim. Bir de yanıma kalan bir sürü farklı ülkeden dostum oldu. Şimdi orada yaşadığım yaşarken kötü sandığım her anımı özledim bile. Benden size tavsiye korkmayın ve gözünüz kapalı bu deneyime dalın. Bir şekilde yolunuzu bulacaksınız akışına bırakın.  ;)

EBRU A.
CEDAR POINT AMUSEMENT PARK – A CEDAR FAIR PARK – SANDUSKY, OH – SUMMER 2016
ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ – 4. SINIF