E. Mirzayev Yurtdışında Üniversite – Polonya

2009 yılı Ekim ayında yurtdışında üniversite eğitimim için Polonya’ya geldim. Aslinda Polonya’da üniversiteye gelirken fazlaca tereddütlerim vardı. Yeni ülke, farklı kültür… Ancak burada düşündüklerimin aksini gördüm. İnsanlar çok sakin ve yardımseverler. Diğer Avrupa Ülkeleri ile kıyasladığımda kesinlikle ırkçılığın olmadığını görüyorum. Burada insanlar bizlere benziyor diyebilirim. Herkes çok canayakın ve sıcakkanlı. Polonya, güzellikleri keşfedilmemiş bir ülke.
Zorluk çektiğim şeylerden biri yemek konusuydu. Fakat ona da kısa sürede alıştım, artık rahat rahat yiyebiliyorum yemeklerini.

Polonya üniversiteleri eğitimi kalitesine de gelince, açıkcasi okulun bu kadar iyi olduğunu düşünmüyordum. Eğitim kalitesi çok yüksek. Varşova’ nın en iyi özel üniversitesi. Dilin, dinin, ırkın ve rengin kesinlikle önemli değil. Rahatça okunabilecek bir ülke hem de öğrenci ülkesi çünkü yaşam koşulları da çok uygun. En önemli husus ise Türkleri gerçekten seviyorlar. Düşenen arkadaşlara kensinlikle gelmelerini tavsiye ederim. Seneye bekliyorum mutlaka…:)

E. Mirzayev -Lazarski Üniversitesi
Polonya’da Üniversite

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map