//DUYGU D.

DUYGU DYaşıyorum dediğim ilk yaz. . .

İlk yurtdışı deneyimimim, bilinmezliğe atılan kocaman bir adım. . . Farkettim ki bu yaşıma kadar emeklemişim şimdiyse tam anlamıyla yürüyebiliyorum. 3 buçuk aya neler sığdırdım?

Hiking’in ne olduğunu dahi bilmeyen ben saatlerce yürüdüm. Kilometrelerce. Yağmurda, rüzgarda, gece elimde ayı spreyiyle. Uçsuz bucaksız ormanın ıssızlığı beni hem ürküttü hem de karanlığın arasında soluklanmak için kafamı kaldırdığımda bana göz kırpan sayısız yıldızla defalarca büyülendim. Ait olduğum evrene daha önce hiç bakmadığım bir gözle baktım. 7 saat bayır tırmandım. Asla yapamam derken kocaman bir dağa tırmandım. Dağları engel değil dost bildim. Kucakladım. Rafting yaptım. Ata bindim.
Hayatımda ilk kez balık tuttum. O anki sevincimi nasıl tasvir edeceğimi bile bilmiyorum. Elimde küreklerle uçsuz bucaksız bir nehirde tek başıma kano yaptım. Dağları izledim. Günbatımını, kuşları. Defalarca. . .

Bizimkine hiç benzemeyen çok farklı bir kültür gördüm. Para kavramını çoktan unutmuş kendini doğaya adamış insanlar tanıdım. Dış etkilerle kirletilmemiş insanın, temelde ne kadar iyi olduğuna şahit oldum. Bana saygı duyan, beni destekleyen dostlar edindim. Çok güldüm, çok yaşadım, dolu dolu yaşadım.
Bu fotoğraf kocaman maceramın küçük bir karesi fakat aynı zamanda iyi bir özeti. “Phelps Nehri”Bu kayadan atlamak benim için oldukça korkutucuydu. Korkuyla yanlış bir pozisyonda atlamış olacağım ki sonrasında 2 hafta bel ağrısıyla kıvrandım, çalıştım. Ama hiç “keşke” demedim. İyi ki atlamışım. Tıpkı iyi ki bu maceranın bir parçası olmuşum dediğim gibi. Kendinize şans vermekten çekinmeyin. Hayat bir sonraki adımınızı hesap etmeden yaşayınca çok daha güzel!

DUYGU D.
FOREVER RESORTS SIGNAL MOUNTAIN LODGE – MORAN, WY – SUMMER 2017
EGE ÜNİVERSİTESİ
İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI – 4. SINIF