//DUYGU A.

Çok farklı ülkeden çok sayıda arkadaşım oldu…

Merhaba arkadaşlar :) Ben Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce Turizm İşletmeciliği bölümü 2. sınıf öğrencisiyim.Bu yaz work and travel programı ile Ohio’ya Cedar Point eğlence parkına gittim. Parkın içindeki otelde housekeeper olarak çalıştım. Oldukça verimli ve tecrübeli bir yaz oldu.Amerika ya gitmemin ilk baştaki tek amacı İngilizcemi geliştirmek olsa da oraya varınca bunun aslında bizim için eğlenceli yorucu ama güzel anılarla dolu çok güzel bir macera olabileceğini fark ettim.

Çok farklı ülkeden çok sayıda arkadaşım oldu çok şey paylaştık çok güzel zaman geçirdik.Para kazandım.bol bol alışveriş yaptım. gezdim.Çok farklı ülkelerin kültürünü bir arada yaşadım bu benim için harikaydı çünkü Amerika da 42 farklı milletten insanı bir arada bulabiliyorsunuz. Dahası sizin gibi birçok ülkeden gelen WAT öğrencileriyle bir arada yaşıyorsunuz bir Tayvanlı ile bir Çinliyle bir Kolombiyalıyla birlikte kalabilirsiniz mesela… İngilizce geliştirmeye gelince son derece faydalı bir program olduğunu düşünüyorum günlük hayatın içindesiniz ve iş anında da müşterilerle konuşma fırsatınız oluyor ayrıca bütün arkadaşlarınızla tek anlaşma aracınız İngilizce:)

Yalnız şunu da unutmamak gerekiyor ki orada Türk arkadaşlarınızda olacak ancak onların yanında da İngilizce geliştirebilirsiniz bu sadece size kalmış sizin girişimciliğinize:) Son olarak eklemek istediğim maceralı bir yolculuğa çıkıyorsunuz zorluklar çekebilirsiniz hepimiz bazı zorluklar yaşadık hiç birimiz oraya gidince her şey dört dörtlük olacak diye gitmedik çünkü çok farklı bir ülkeydi farklı bir kültürdü ama kısa bir sürede alışılabiliyor… Tüm arkadaşlara tavsiye ediyorum fazla düşünmeyin her şey en sonunda güzel oluyor ve dönerken dönmek istemiyorum diye ağlaya da biliyosunuz :). Herkese Amerika’da güzel bir tatil diliyorum:)

DUYGU A.
CEDAR POINT AMUSEMENT PARK – SANDUSKY, OH – SUMMER 2007
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
TURİZM OTELCİLİK – 1. SINIF