Dünya Çince Öğreniyor

Çince dünyada en fazla konuşulan dildir. Çince’nin özellikle ticaret alanındaki etkisi nedeniyle dünya Çince öğreniyor. Genelde insanlar dünyada en çok konuşulan dili İngilize olarak bilmektedir fakat Çince dünyanın en çok konuşulan dilidir. İngilizce dünyada en yaygın olarak konuşulan dildir. Çince’nin dünyada geçerliliğini koruması nedeniyle bir çok öğrenci son yıllarda “yurtdışı eğitim” ülkesi olarak Çin’i seçiyor, Çin’de dil okulu eğitimi ve Çin’de üniversite eğitimleri alıyor.

Dünya Ticaret Dili Çince

Son yılların en gözde dili olan Çince, dünya üzerinde her beş kişiden biri tarafından konuşulan bir dil. Bunun yanı sıra ekonomik ilişkiler çerçevesinde, işverenler için tüm iş alanlarında öncelikli tercih edilme sebebi. Bu yönleri ile Çince hayata atılacak öğrenciler için kariyer planlamasında en önemli yapıtaşlarından biri. Çince öğrenmek zor gibi görünse de Çin’de yaşayan ve bu dilin doğduğu topraklarda eğitim alma imkânı bulanlar, dil eğitiminin püf noktalarını ve teknik şartlarını yerine getirerek 1 sene gibi kısa bir sürede dile hâkim oluyor. Dil yeterlilik sınavını bir sene içerisinde başarıyla geçen öğrencilerin varlığı ise bu gerçeğin bir ispatı. Çinceyi öğrenen yabancı öğrenciler, üniversitedeki ikinci dil imkânından yararlanarak eğitim sürelerini Çince ve İngilizceyi öğrenmiş olarak tamamlıyorlar. Bütün bu anlatılanlara paralel olarak son yıllarda Çin dil okulları için kayıt yaptıran öğenci sayısı sürekli olarak artıyor.

Türkler İçin Çince Bilmenin Avantajları

Türkiye’deki birçok firma Çin ile birçok sektörde ticaret yapmaktadır. İngilizcenin yanında Çince bilmek iş hayatı için hayati önem taşıyor. Günümüzde Çince’yi bilmek ve Çin kültürünü tanımak işverenler için en önemli artılardan biri. Yurtdışı eğitim hedeflerini Çin’de dil eğitimi alma yönünde belirleyen Türk öğrenci sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Çince öğrenerek ülkesine dönen Türk öğrenciler, özellikle ekonomik çevrelerde yarışa bir değil yüzlerce adım önde başlıyor. Çin’de kalmayı tercih edenler için de sürekli gelişen ekonominin içerisinde iş ve kariyer fırsatı yakalamak çok kolay. Dünya çapında geçerliliği olan Çince ve İngilizce’yi iyi derecede konuşabilmek için Çin’de dil okulları programlarına katılmak şart. Çince’yi Çin’de öğrenen insanlar hem Çin kültürünü yakından tanıma fırsatı buluyor hem de Çince’yi yerinde öğreniyor. Çin’den dil okulu eğitimi aldığınız sürede kendinizi belirli bir yeterliliğe eriştirdikten sonra Türk Çin firmaları arasında bağlantılar kurabilir ve bir yandan dil eğitimi alırken bir yandan da ticaret yapabilirsiniz. Çin’de birçok firmada çok sayıda olmasa da İngilizce konuşabilen insanlar vardır ve Çince’nizin yetmediği yerde İngilizce takviye yaparak anlaşabilme imkanınız olur. Türkiye gibi gelişmekte olan bir ülke için yabancı ülkelerle yapılan ihracat ve ithalat ticari ve ekonomik ilişkiler açısından hayati önem taşır. Dolayısıyla Türkiye ile ticari ilişkileri oldukça gelişmiş olan Çin’de dil okulu eğitimi alıp kendinizi bu dilde iyi bir yerlere getirseniz Türkiye’ye döndüğünüzde firmalar tarafından aranılan bir eleman olursunuz.

Çince gramer yapısının kolaylığı ve Türkçe dil özelliklerine benzer yönleri sayesinde Çin’de dil okulu eğitimi alan öğrenciler tarafından çok zorlanılmadan öğrenilmektedir. Tabii ki her dilde olduğu gibi Çince için de sürekli dil pratiği yapmak ve öğrenilenleri tekrar etmek çok önemlidir. Çin’de dil okulları öğretmenleri yazı karakterlerini belirli bir sistem çerçevesinde öğrettikleri için öğrenciler ilk başta çok karmaşık görünen yazıları kolaylıkla yazabilmektedirler. Dünyanın ekonomi ve ticaret dili olma yolunda hızla ilerleyen Çin’de dil okulu eğitimi almak geleceğinize yapacağınız çok önemli bir yatırımdır. Çin’de dil okulu eğitimlerinin yanı sıra Çinde üniversite eğitimi de son yıllarda yurtdışı eğitim tercihleri arasında yoğun olarak tercih edilmektedir.

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map