//DERVİŞ UÇAK

Öğrencilik hayatında yaşanılabilecek en güzel yaz tatil…

Merhabalar ben Derviş. Dokuz Eylül Üniversitesi ögrencisiyim. Geçen yaz Work and Travel programı ile Virginia Beach şehrinde bulundum. Bu programa katılmadan önce uzunca bir süre düşündüm ve birçok endişem vardı ama Amerika’yı keşfetme heyecanı ile kayıt yaptırdım ve haziran ayında Amerika’ya gittim. 

Her ne kadar ilk haftalarda uyum sorunu çektiysem de daha sonraları oradaki günlük hayata alıştım ve yoğun ama bi o kadar da keyifli geçen bir çalışma dönemi geçirdim. Tabi bu sırada fırsat buldukça gezmek için de zaman ayırdım. Programın Travel kısmında ise Washington DC. New Jersey ve New York gibi Amerika’’nın büyüleyici yerlerinde bulundum. 

Amerika’da bulunduğum süre içerisinde sürekli İngilizce konuşarak pratik yapma şansını yakaladım; İngilizce konuşma konusunda tahmin edemeyeceğiniz kadar rahat davranacağınızı garanti ederim. bunun yanında dünyanın birçok farklı ülkesinden arkadaş edinme fırsatınız oluyor ayrıca ülkenizden uzakta tamamen farklı bir kültürde bir birey olarak yasayarak gerçekten tecrübe edilmesi gereken bir deneyimi yasıyorsunuz. 

Kısacası öğrencilik hayatında yaşanılabilecek en güzel yaz tatili için sizinde Work and Travel’a katılmanızı ve Amerika’da ki hayati yerinde görmenizi tavsiye ederim. 

Bu programa gelecek yaz yine United Towers güvencesi ile ve yasadıklarımdan etkilenen birçok arkadaşım ile tekrar katılmayı düşünüyorum :) 

DERVİŞ UÇAK
SHERATON OCEANFRONT HOTEL – VIRGINIA BEACH, VA – SUMMER 2006
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
İŞLETME – 4. SINIF