//DENİZ S.

DENIZ SDreams don’t realize unless you do!!!

Hayallerinizin peşinden koşun çünkü siz koşmazsanız hayalleriniz asla gerçekleşmez!!!! :)

Hayatım doyunca hep farklı ülkelerde bulunmak; onların yasam tarzlarını, kültürlerini hatta mesleğimden dolayı yemek kültürlerini keşfetmek hedefim olmuştur. :) Work and Travel, uzun zamandan beri aklımda olan fakat bir türlü fırsat bulamadığım hayallerimden biriydi. Gerçek bir deneyim yaşamak ve bunun bana gerçekten bir şeyler katmasını istedim çünkü Amerika gibi kozmopolit bir kültüre sahip ülkede yaklaşık 3.5 ay geçirmek gerçekten sahip olunması gereken bir deneyimdir. Work & Travel programı benim için her gün farklı etkileşimlerin, paylaşımların ve yeni tecrübelerin yaşandığı bir program oldu. Her gittiğim yerde yeni arkadaşlar edindim. Dünyanın dört bir yanından insanlarla düşünce tarzlarımız, kültürel farklılıklarımız ve daha birçok konu hakkında konuşma fırsatı buldum. Yorgunluktan ölesiye kadar çalışıp, çalışırken de eğlenerek ve kıymet görerek yorgunluğumu sineye çekip, farklı milletteki arkadaşlarımla eğlenmek için gerektiğinde uykumdan feragat ettiğim harika bir yazdı. :)

Ayrıca bu programın “work” kısmını kavramak çok önemli. İşiniz iyiyse ve hakkını vererek yapıyorsanız gerisi geliyor zaten. Ben 8 yıldır turizmin içinde olduğum için çalıştığım yerlerde çok güzel bir şekilde uyum sağlamıştım. Bunun için kendinize uygun, yapabileceğiniz ve doğru yerde ve size uygun işte çalışmanız çok önemli. Bende tam olarak benim için uygun yerde değil, yerlerde çalışmıştım. Benim maceralarım; Virginia Beach, Ocean City ve New York’ tu. Buralarda mesleğim gereği ve Amerikalıların yasam tarzlarını ve tabii mesleğimden dolayı yemek kültürlerini gözlemlemek için birçok farklı işte ve yerde çalıştım. :)

Ve son olarak Travel kısmında yapmak istediklerimi doyasıya yaptım. Fotoğraf makinamı alıp Amerika’nın meşhur tatlarını tattım ve kareledim. Amerika’nın her yerini gezemesem de muhteşem bir seyahatti hatta son durağım Niagara ‘anlatılmaz yaşanılır’ sözüne değerdi.

Bütün bunları gerçekleştirmemi sağlayan United Towers ekibine de çok teşekkür ederim. Süreç boyunca sürekli ilgilendiler ve ellerinden geldiğince hep yardımcı oldular. :)

DENİZ S.
SPRINGHILL SUITE HOTEL – VIRGINIA BEACH, VA – SUMMER 2016
PAMUKKALE UNIVERSITY
GASTRONOMY AND CLUNARY ARTS – 1ST YEAR