Çin’de Çince Eğitimi

Ekonomik geleceklerini garanti altına almak ve dünyanın dörtte bir nüfusuna sahip Çin ile daha iyi iletişim sağlamak isteyenler, Çin’de dil okulu eğitimi alarak dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisine sahip bu ülkenin dilini öğreniyor. Artık Dünya Çince Öğreniyor.

Her ne kadar ticari yazışma ve konuşma dili İngilizce olsa da Amerika ve Japonya’dan sonra dünyanın en büyük üçüncü ekonominse sahip Çin’in dilini bilmek çok büyük avantaj sağlıyor. Çinceyi öğrenerek bu ülkenin kültür ve düşünce yapısına hakim olanlar, Çinlilerle ticarette ve iletişimde daha başarılı oluyor. Çin dil okulları, yabancı öğrenciler için uzman dil eğitimi öğretmenleriyle kaliteli bir çalışma ortamı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen pazarı ve dünyanın fabrikası konumunda olması Çin’in çekiciliğini daha da arttırıyor. Ancak Çin’in fırsatlarından en iyi şekilde istifade etmenin yolu da Çince öğrenmekten geçiyor. Bundan dolayıdır ki başta Amerika olmak üzere dünyanın değişik yerlerinden on binlerce öğrenci Çin’e gelip, Çince öğreniyor. Özellikle bu ülkede yatırım yapmak isteyen ve ileriye dönük büyük düşünen dev şirketler, Çin’de görev alacak çalışanlarına dil öğrenme mecburiyeti koyuyor. Son yıllarda yapılan araştırmalara göre Amerika dil okulları veya İngiltere dil okulları ile yurtdışında dil eğitimi alan öğrenciler İngilizce eğitimlerini tamamladıktan sonra Çin’de dil okulu programlarına katılıyorlar. Yurtdışında İngilizce eğitimi alan öğrencilerin Çin’de dil eğitimi alırken en büyük avantajlarından biri de Çin’de dil okullarında Çince ve İngilizce eğitimin bir arada verilmesidir. Bu sayede yurtdışında İngilizce dil eğitimi alan insanların extra bir çalışma yapmak zorunda olmadan Çin’de dil okulu eğitimi alırken İngilizce’lerini geliştirme fırsatlarının olması bir çok öğrenciyi Çin’de dil okulu eğitimi almaya itmektedir.

Çin Dünyanın En Çok Yabancı Öğrenciye Sahip 3. Ülkesidir

Çince, günümüzde büyük bir sıçrama yaşamaktadır. 1991′de Çince Seviye Sınavı’na 2000 yabancı başvurmuşken 2005 yılında bu rakam 117000′e yükseldi. Bu sene verilerine göre dünyanın en çok yabancı öğrenciye sahip 3. ülkesi olan Çin, Çinceye olan talep patlamasını da göze alarak seneye 86000 öğrencinin Çin’de üniversitelere kayıt yapacağını öngörüyor. Türkiye’de de  Çin’de dil okulu ve Çin’de üniversite eğitimi almak isteyen öğrenci sayılarında son yıllarda büyük artışlar görülmektedir. Bu artıştaki en büyük nedenlerden biri de Türkiye ile Çin arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin gelişmesidir. Öğrenciler Çin dil okulları ile eğitim alıp, Çinceyi belirli bir seviyede öğrendikten sonra Türkiye’de döndüklerinde Çin ile ticaret yapan firmalarda kolaylıkla iş bulabilmektedirler.

Çin Yabancılar İçin Dünyanın En Güvenli Ülkelerinden Biri

Can ve mal güvenliği herkes için ciddi önem taşıyan bir husus. Özellikle başka ülkelere yurtdışında dil eğitimi ya da yurtdışında üniversite okumak  ve çalışmak için gidenler, öncelikle can ve mal güvenliklerini düşünerek plan yapmaya başlar. Zira güvenli olmayan yerlere gitmek büyük risk taşır. Bundan dolayıdır ki dünyadaki en güvenli ülkeler yabancıların tercihinde ön sırada yer alır. En güvenli ülkelerden birisi de Çin Halk Cumhuriyeti. Ülkenin aldığı önlemler ve kanunlarında yabancılara karşı avantajları ile Çin halkının yine yabancılara karşı sevecen ve hoşgörülü tavrı, sayısı her geçen gün artan yabancıları gizemli ve bir o kadar da farklı kültürleri barındıran bu ülkeye çekmektedir. Çin kanunlarına göre, yabancıların can ve malına kastedenler çok ağır cezalara çarptırılıyor. Yabancıların her türlü güvenliğini sağlamayı kendine görev edinen Çin, özellikle caydırıcılığı çok olan her türlü önlemi almış bulunuyor. Çin’deki yabancılar için güvenlik hiçbir zaman problem olmadı. Bir genelleme yapılırsa, gelişmiş ülkelere göre gelişmekte olan Çin, yabancıların kendini daha çok güvende hissettiği bir ülke denilebilir. Çin’de dil kursları ya da Çin’de üniversite gibi yurtdışı eğitim programlarına gitmeye karar verirken Çin Halk Cumhuriyeti’nin güvenli bir ülke oluşu sizin ve aileniz için daha rahat karar alma ortamı oluşturacaktır.

Çin’de Eğitim Masrafları ve Konaklama Şartları

Çin dil okulları genelde 2 hafta ile 36 hafta arası dil eğitimi vermektedirler. 20 hafta ve üzeri olan dil eğitim programlarında ciddi indirimler uygulanmaktadır. Çin’de dil okulu programları eğitimi için hem dil eğitiminin daha kalıcı olması hem de daha ekonomik olması için koşullarınız elverdiği sürece 20 hafta ve üzeri dil okulu programlarını seçmenizi tavisye ederiz. Çin’de konaklama şartları ise oldukça çeşitlidir. Diğer yurtdışı eğitim ülkelerinde olduğu gibi homestay yani aile yanı konaklama, özel dairelerde yurtlarda ve otellerde konaklama seçenekleri mevcuttur. Homestay, otel ve yurtlarda konaklama seçenekleri arasında bed and breakfast yani konaklama ve kahvaltı, half board yani konaklama kahvaltı ve akşam yemeği, full board yani konaklama kahvaltı öğle yemeği ve akşam yemeği şeklinde uygulamalar yer alır.

Çin’de dil okulu ve Çin’de üniversite programları için ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmanın tam zamanı. Bölge ofislerimizde sizlerle buluşmayı ümit ediyoruz.

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map