//CIEE ROAD SHOW FUARLARI

Road Show Fuarları İş Çeşitleri Ve Fuar Hakkında Bilgi

Bu sayfa 13 Şubat 2016 ve 27 Şubat 2016 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan Road Show İş Fuarı ile ilgili önemli bilgiler içermektedir. Lütfen dikkatle ve tamamını okuduğunuza emin olun.

Sizleri fuarlarımıza katılacak işverenler ve işler hakkında daha iyi bilgilendirmek ve güncellemeleri sizlere daha hızlı ulaştırabilmek için, bilgiler sizlere her bir fuar için hazırlanan web sitelerimiz üzerinden sunulacaktır. Fuar içeriği fuara 15 gün kalaya kadar güncellenmeye devam edebilir, yeni işverenler ve iş pozisyonları eklenebilir.

Fuar web sitelerimiz ayrıca sadece işveren şirket, işler ve bölgesi hakkında bilgiler değil, işverenler tarafından hazırlanmış istatistikler ile fotoğraf ve videolarla da sizlere daha ayrıntılı ve doyurucu bilgiler sunabilecek şekilde tasarlanmıştır.

13 Şubat 2016 CIEE Road Show İş Fuarı İçin Web Sayfamız:

Bu fuara ait web sayfamıza gitmek için lütfen tıklayınız(Tamamlanmıştır. Diğerlerine bakınız.)

27 Şubat 2016 CIEE Road Show İş Fuarı İçin Web Sayfamız:

Bu fuara ait web sayfamıza gitmek için lütfen tıklayınız. (Tamamlanmıştır. Diğerlerine bakınız.)

Nasıl Katılır ve İş Seçerim?

Bu fuara katılmak istiyorsanız işlere ait detayları yukarıdaki linke tıklayınca açılacak olan web sayfamızdan çok dikkatli olarak inceleyin.

İşleri inceledikten sonra kaporanızı verdiyseniz danışmanınıza 13 Şubat 2016 CIEE Road Show İş Fuarına katılmak istediğinizi ve hangi işveren ile görüşmek istediğinizi bildiren bir e-mail gönderin ya da arayarak söyleyin. Danışmanınız iş kriterleri sizin kriterlerinizle uyuyor ve sizden daha önce kaydolmuş öğrenciler henüz görüşmek istediğiniz işi doldurmamışsa yerinizi bu fuarda belirttiğiniz işverenle görüşmeniz için ayıracaktır. Unutmayın ki pozisyonlarınızı ve birden fazla eyalet ya da şehirde yeri bulunan işverenler için gideceğiniz yeri önceden belirleyemeyebilirsiniz. Bunlar görüşmeniz sırasında işvereninizle kararlaştıracağınız ayrıntılardır.

Belirtmiş olduğunuz tercihlere göre yerleriniz ilgili işverenlerin kontenjanında ayrılacaktır. Böylece fuar günü sizi tercih ettiğiniz işveren ile görüştüreceğiz. Ve bir başkası sizin alanınızı işgal edemeyecek. Kontenjanlarda yer ayırmalar sizlerden gelecek maillere göre yapılacağından mailinizi erken göndermeniz veya danışmanınıza erken haber vermeniz sizin faydanıza olacaktır.

Öğrenciler genel itibari ile %95 olasılıkla yer ayırttıkları işlerine yerleşirler. Yerleşememe durumunda öğrenci, varsa kalan işverenler ile görüştürülebilir. Ama unutmayın ki bir işin kalabilmesi için bir başka öğrencinin onu alamaması gerekir ve bu oran düşük olduğundan yapmanız gereken en önemli şey tercihlerinizi yaparken profilleri dikkatle incelemek ve ölü tercih yapmamaktır. Mesela en çok yapılan hata işverenin belirlediği tarih aralığına dikkat etmeden tercih yapmaktır. Eğer fuar günü işveren tarih aralığınızı sorduğunda kendisine uygun olan tarihlere uymayan tarihler söylerseniz bu sizin için bir ölü tercih olacaktır. Yani işveren sizi işe almayacaktır.

Zamanı geldiğinde size fuarın yeri tekrar hatırlatılacak ve orada olmanız gereken saat bildirilecektir. Fuarda is görüşmelerinizden önce bir sunuma tabi tutulacaksınız ve daha sonar iş görüşmeniz için yerinizi ayırttığınız işverenin masasına alınacaksınız.

Fuar Nerede Yapılacak?

Şehir: İstanbul
Otel: InterContinental İstanbul Hotel
Adres: Asker Ocagi Cad No.1  34435 Taksim, İstanbul – Turkey
Telefon: 2123684444
Salon: Bosporus1-2
 

Fuara Ait Web Sitesini İncelerken Dikkat Edilmesi Gerek Hususlar

Home Sekmesi: Fuar sitesine girdiğinizde solda işverenler yukarda da bazı sekmeler göreceksiniz. Home sekmesinden fuar hakkında genel bilgileri ve fuarın yapılacağı yer ve tarihi görebilirsiniz.

Description Sekmesi: Her bir işveren için işveren hakkında, işyerinin bulunduğu yer hakkında bilgiler veya işverenin sizinle paylaşmak istediği özel bilgiler bunun yanında varsa video ve fotoğraflar bu sekmenin altında bulunabilir. Bu sekme size işyeri hakkında doyurucu bilgiler vermek için tasarlanmıştır. Lütfen her bir işveren için incelediğinize emin olun!

Job Sekmesi: Job sekmesi altında her bir işverenin sunmuş olduğu pozisyonları ve pozisyonların temel bilgilerini bir tablo olarak görebilirsiniz. Pozisyon başlığına tıkladığınızda sayfanın devamında açılacak bir alanda daha ayrıntılı bilgiler karşınıza çıkacaktır.

Daha fazla bilgi için yine sayfanın devamında açılan Download the Employer Profile ve Download the Job Profile linklerinden işveren ve pozisyonlara ait tüm detaylı bilgileri içeren .pdf formatındaki detaylı profilleri de indirebilir ve inceleyebilirsiniz.

Lütfen işleri incelerken çalışma tarih aralıklarının ve istenen İngilizce seviyelerinin size uygun olup olmadığını kontrol edip ona göre tercihlerinizi belirleyiniz.

Photos Sekmesi: Bu sekmede ilgili işveren için daha önceki yıllarda calipmiş öğrencilerin gönderdiği fotoğrafları inceleyebilirsiniz.

Fuarınızın İyi Geçmesi İçin:

Yerinizi ayırttığınız iş ile alakalı tüm detayları fuar sitesinden okuyun ve işe ile bölgeye hakim olun.

Danışmanınız tarafından yapılan tüm yönlendirmelere uyun.

Panelinizdeki CV Güncelleme sekmesinden CV’nizi güncelleyin. CV’nizin iş görüşmesinde COK önemli olduğunu unutmayın, hem zengin içerikli hem de düzgün bir İngilizce ile doldurmuş olduğunuza emin olun! CV’nize MUTLAKA GÜLER YÜZLÜ BİR FOTOĞRAF EKLEYIN!

Lütfen geç kalmayın.

Daha Sonra Ne Yapılır?

1. Fuar yöneticisi tarafından sizlere bir sunum yapılacak ve bazı genel bilgiler verilecektir.

2. Fuarda görüşeceğiniz ve görüşmeniz için yerinizin ayrıldığı işveren ve iş pozisyonuna göre sıra ile görüşme odasına alınacaksınız.

3. Görüşmeniz sırasında işveren tarafından ilgili iş pozisyonuna uygun görülmeniz durumunda işe alinmiş olacaksınız ve iş kabulünüz size teslim edilecektir.

Lütfen varsa sorularınızı danışmanınıza sorunuz ve bu fuarı tercih ediyorsanız yerinizi ayırtmak için danışmanınızla iletişime geçiniz!