Central School of English | Londra

1968 yılında kurulan ve OISE okullar grubunun bir üyesi olan Central School of English dil okulu Londra’nın merkezinde bulunmaktadır. Her yıl 55 ülkeden 1500’ün üzerinde öğrenciyi ağırlayan okul 40 yılı aşkın bir süredir kaliteli eğitimi ile tanınmaktadır.
Her yıl aralarında İtalya, Japonya, Fransa, Rusya, Almanya, Polonya olmak üzere 55 farklı ülkeden 1500’ün üzerinde öğrenci Central School of English’i tercih etmektedir.

NEDEN CENTRAL SCHOOL OF ENGLISH?
•    Merkezi Yapısı: Londra’nın kalbinde yer alan ve klasik Victorian tarzına sahip binası ile okul, Tottenham Court Rd metro istasyonunun hemen yanında yer almaktadır. Trafalgar Meydanı, British Museum ve Covent Garden gibi önemli turistik mekanlara ise sadece birkaç dakika uzaklıktadır.
•    Sosyal Program çeşitliliği: Londra’da her zaman yapacak bir şeyler vardır! Bu yüzden Central School of English’in sosyal program organizatörleri tarafından haftalık programlar hazırlanır. Haftada en az üç gün için hazırlanan ücretsiz sosyal programlar öğrencilerin birbirleri ile tanışmasına ve etkileşim içerisinde olmasına katkı sağlarak ingilizce öğrenme deneyimini eğlenceli ve etkin bir hale getirmektedir.
•    Çeşitli kurs seçenekleri: 16 yaşından büyük, kişisel veya mesleki amaçlarla ingilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için çok çeşitli kurs seçenekleri sunulmaktadır. Sınıfların maksimum 12 kişilik mevcudu eğitim için uygun bir ortam yaratmaktadır. Genel ingilizce, iş ingilizcesi, akademik yıl ingilizcesi, sınavlara hazırlık İngilizcesi (IELTS, TOEFL, TOEIC, Cambridge FCEand CAE), yöneticiler için ingilizce ve birebir ingilizce gibi eğitim alternatifleri bulunmaktadır.
•    Farklı konaklama alternatifleri: Central School of English, özenle seçilen ve eğitimli personeller tarafından denetlenen, zevkinize ve bütçenize uygun bir çok konaklama seçeneği sunmaktadır. Öğrenciler; Aile yanı, yurt, otel, öğrenci evleri, apartmanlar ve stüdyo dairelerde konaklayabilmektedirler.
•    Havaalanı transfer imkanları: Öğrencilerin isteğine göre Heathrow, Gatwick, St. Pancras, London Stansted ve London Luton Havaalanları’ndan ekstra ücret karşılığında transfer yapılmaktadır.

SUNULAN PROGRAMLAR
•    Genel İngilizce (Standart, yoğun, yarı yoğun)
•    İş İngilizcesi (Standart, yoğun, yarı yoğun)
•    Akademik yıl İngilizcesi (Standart, yoğun, yarı yoğun)
•    Sınavlara hazırlık İngilizcesi (IELTS, TOEFL, TOEIC, Cambridge FCE ve CAE hazırlık)
•    Yöneticiler için İngilizce (Quatorial ve Tutorial)
•    Birebir İngilizce

KONAKLAMA
Central School of English dil okulları öğrencilerine birçok konaklama seçeneği sunmaktadır. Bu konaklama seçenekleri öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarına uygun olarak özenle seçilir ve eğitimli personelleri tarafından denetlenir.
1.    Aile yanı konaklama: Dilinizi pratik anlamda geliştirebilmenin en iyi seçeneği her zaman için aile yanı konaklamadır. Tek kişilik odalarda sabah kahvaltısı, yarım pansiyon veya ” 5 dinner plan ” (her sabah kahvaltı ve haftanın 5 günü akşam yemeği) şeklinde konaklama imkanı bulunmaktadır. İki kişilik odalar birlikte gelen öğrenciler için sunulabilmektedir. Aile yanı konaklamada; Standart Level (okula 40-50 dakika uzaklıkta) ve Superior Level (okula 30-40 dakika uzaklıkta) konaklama seçenekleri vardır. Bu konaklama tipinde özel istekler olmadığı sürece aynı ana dili konuşan öğrenciler aynı evlere yerleştirilmez.
2.    Otel Konaklaması: Özellikle yoğun yaz sezonunda otel seçeneği bulunması zor ve pahalı bir alternatif olabilir. Okul çevresinde Central School of English öğrencileri için 3,4, ve 5 yıldızlı uygun otel seçenekleri mevcuttur.
3.    Yurt konaklaması (Residence): Tüm yıl residence ve yaz dönemi residence olmak üzere iki seçenek vardır.
•    Tüm yıl yurt seçeneği: Tüm yıl boyunca Londra merkezde tek veya çift kişilik odalarda oda-kahvaltı, yarım pansiyon veya yemeğin kendinize ait olduğu konaklama imkanı bulunmaktadır.
•    Yaz için yurt seçeneği: Haziran’dan Eylül ortasına kadar Londra merkezde iki veya tek kişilik odalarda konaklama yapılmaktadır. Banyolar ortaktır. Tüm yıl yurt seçeneğinde olduğu gibi oda kahvaltı, yarım pansiyon veya yemeğin kendinize ait olduğu konaklama seçenekleri yaz aylarında da mevcuttur.
4.    Diğer: Central School of English öğrencileri için öğrenci evleri, apartmanlar ve stüdyo daireler de konaklama seçenekleri arasındadır. Bu konaklama türü öğrencilere yemek sunmaz.

KURSLAR
Central School of English dil okulları öğrencileri için; Genel ingilizce, iş ingilizcesi, akademik yıl ingilizcesi, sınavlara hazırlık İngilizcesi (IELTS, TOEFL, TOEIC, Cambridge FCEand CAE), yöneticiler için ingilizce ve birebir ingilizce gibi eğitim alternatifleri sunmaktadır.
1.    Genel İngilizce: Standart, yoğun ve yarı yoğun kurs seçenekleri mevcuttur. 12 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir. Dersler 60 veya 90 dakika aralığında işlenmektedir. Öğrenciler için hergün ev ödevi verilmektedir. Genel İngilizce için minimum yaş 16’dır.
•    Standart ingilizce: Dersler hafta içi 09:00-13:00 veya 12:00-16:00 arası, haftada 17.5 saat olarak yapılmaktadır.
•    Yoğun ingilizce: Dersler hafta içi 09:00-16:00 arası haftada 25 saat olarak yapılmaktadır.
•    Yarı yoğun ingilizce: Dersler hafta içi 09:00-11:45 veya 13:15-16:00 arası, haftada 12.5 saat olarak yapılmaktadır.
2.    İş İngilizcesi: Standart, yoğun ve yarı yoğun kurs seçenekleri mevcuttur. Dersler 12 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. Dersler 60 dakika veya 90 dakikadır. Program iş dünyasında çalışan veya iş konularına bağlantılı eğitim gören yetişkinlere yönelik hazırlanmaktadır. Kurs bitiminde sertifika verilmektedir. İş ingilizcesi için minimum yaş 18’dir.
•    Standart iş İngilizcesi: Dersler hafta içi 12:00-16:00 arası, haftada 17.5 saat olarak yapılmaktadır.
•    Yoğun iş İngilizcesi: Dersler hafta içi 09:00-16:00 arası haftada 25 saat olarak yapılmaktadır.
•    Yarı yoğun İş ingilizcesi: Dersler hafta içi 13:15-16:00 arası, haftada 12.5 saat olarak yapılmaktadır.
3.    Akademik yıl İngilizcesi: Standart, yoğun ve yarı yoğun kurs seçenekleri mevcuttur. 12 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir. Dersler 60 veya 90 dakika aralığında işlenmektedir. Uzun süreli bir eğitim veya üniversiteye hazırlık için minimum 24 haftalık bir kurs seçeneğidir. Minimum yaş 16’dır.
•    Standart akademik yıl İngilizcesi: Dersler hafta içi 09:00-13:00 veya 12:00-16:00 arası, günde 3.5 saat olarak yapılmaktadır.
•    Yoğun akademik yıl İngilizcesi: Dersler hafta içi 09:00-16:00 arası haftada 25 saat olarak yapılmaktadır.
•    Yarı yoğun akademik yıl İngilizcesi: Dersler hafta içi 09:00-11:45 veya 13:15-16:00 arası, haftada 12.5 saat olarak yapılmaktadır.
4.    Sınavlara hazırlık İngilizcesi: IELTS için standart ve yoğun kurs seçenekleri, Cambridge FCE and CAE sınavları için yoğun ve yarı yoğun kurs seçenekleri mevcuttur. Dersler maksimum 12 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. IELTS, TOEFL, TOEIC, Cambridge FCE ve CAE sınavları için hazırlık kursları mevcuttur. Dersler 60 dakika veya 90 dakikadır. Minimum yaş 16’dir.
•    Standart IELTS hazırlık: Dersler hafta içi 09:00-13:00 arası, haftada 17.5 saat olarak yapılmaktadır.
•    Yoğun IELTS hazırlık: Dersler hafta içi 09:00-16:00 arası haftada 25 saat olarak yapılmaktadır.
•    Yoğun FCE/CAE hazırlık: Dersler hafta içi 09:00-16:00 arası haftada 25 saat olarak yapılmaktadır.
•    Yarı yoğun FCE/CAE hazırlık: Dersler hafta içi 09.00 – 11.45 arası haftada 12.5 saat olarak yapılmaktadır.

5.    Yöneticiler için İngilizce:  Quatorial ve Tutorial olmak üzere iki çeşit program bulunmaktadır.
•    Tutorial programı: Dersler OISE Central Executive Centre’da verilmektedir. Kurs 17 yaş ve üzeri yetişkinler içindir. Haftalık ders saatine göre 30, 25, 20, 15 olmak dört seçenek bulunmaktadır. Birebir eğitim uygulanmaktadır.
•    Quatorial programı: Dersler OISE Central Executive Centre’da verilmektedir. Dersler 17 yaş ve üzeri yetişkinler içindir. Quatorial Study, Quatorial+5, +10, +15 olmak üzere dört program bulunmaktadır. 4 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir. (+5,10 ve 15, tutorial (birebir) dersleri simgelemektedir.)
6.    Birebir İngilizce: Genel İngilizce, iş İngilizcesi ve sınavlara hazırlık İngilizcesi programlarına ek olarak haftada yoğun genel İngilizceye 5, IELTS standarta 7.5 veya yarı yoğun iş ingilizcesine 10 saat ek ders programı yapılmaktadır. Birebir derslerde öğrencilerin kendi programlarına yönelik konuşma pratiği çalışmaları yapılmaktadır.

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map