Centennial College, Toronto

DÜNYACA TANINAN DİPLOMA

Centennial College, Kanada Ontario bölgesinin ilk devlet Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu olarak 1966’da Toronto şehrinde kurulmuştur. Okulun 14.400 tam zamanlı ve 28.000 yarı zamanlı öğrencisi mevcuttur. Okulun dünyanın çeşitli ülkelerinde eğitim ortaklıkları vardır. Centennial College, uluslararası platformlarda  eğitim kalitesi ile tanınmış bir okuldur  ve YÖK denkliğine sahiptir. Amerikan ve çoğu özel Türk üniversitelerine göre, yıllık eğitim ücreti ortalama olarak 13.000 CAD gibi düşük bir seviyededir.

Toronto şehrinde bulunan 4 kampüste 7 farklı fakülte bulunur:  İşletme ve İş İdaresi, İletişim, Medya ve Tasarım, Toplum ve Sağlık Bilimleri Yönetimi, Mühendislik, Teknoloji ve Uygulamalı Bilimler, Turizm ve Otelcilik.

Önlisans, lisans, yüksek lisans, sertifika ve yoğun hızlandırılmış programların verildiği okulun programlara kabul koşullarında GMAT ve SAT puanları ARANMAZ.  Lise mezunları için M.E.B. onaylı lise diploması, 2,5 ve üzeri not ortalaması ve IELTS de 6.0 ya da TOEFL da 80 puan aranmaktadır (bu puanların altındaki öğrenciler için hazırlık sınıfları mevcuttur). Üniversite mezunları için ise geçerli diploma ve noter onaylı transkriptler ile IELTS da 6.5 ya da TOEFL da 92 puan gerekmektedir. Bazı programlar için ek koşullar vardır.

Centennial Colllege’da sunulan Co-op programları eğitim ve çalışma yaşamını bütünleştiren bir eğitim modelidir. Öğrenciler bir dönem okula devam ederken diğer dönemde çalışarak maaş alırlar. Öğrencilere, teorik bilgilerini uygulama, eğitim giderlerine katkı ve mezuniyette 1 yıllık değerli mesleki deneyim kazanma imkanını sağlar. Nitekim, Centennial College mezunlarının % 85,2’si işe yerleşir.

Centennial College  sektörlerin ihtiyaç duyduğu mesleklere yönelik öğrenci yetiştirmekte, bunun karşılığında çeşitli sektörlerden birçok firma, okulun araştırma merkezlerine ve laboratuvarlarına önemli bağış ve hibelerde bulunmaktadır. Öğrenciler teorik bilgilerini doğrudan son teknoloji ile donatılmış laboratuvarlarda uygulama imkanından yararlanır ve böylece kariyerlerine gerçek anlamda hazırlanırlar.

Centennial College’da etkin ve kaliteli eğitim için  30 kişilik küçük sınıflarda ders verilmektedir. Ayrıca, öğretmenler profesyonel iş hayatında aktif çalışmış ve öğrencilerini kariyerlerinde karşılaşacakları zorlu iş hayatına daha etkin bir şekilde hazırlamaktadırlar.

3 yıllık yüksek öğrenim programlarından mezun olan öğrenciler, advanced diploma sahibi olurlar ve dünyada çeşitli prestijli üniversitelere geçiş yaparak lisans diplomalarını tamamlama imkanına sahiptirler. Öğrenci böylece daha düşük maliyetle 2 diploma ve sunulan uygulamalı eğitim sayesinde gelişmiş mesleki vasıf ve becerilere sahip olur.

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map