//CENGİZ ÖZDEMİR

Size tavsiyem bırakın para biriktirmeyi ortamın tadını çıkarın…

Canim vatanıma sevgi ve hasret dolu selamlar. Anlatacak çok şey var neresinden başlasam acaba… Öncelikle suna çok pişmanım ki daha önce Work and Travel programına katılmadığım için. Bütün üniversite öğrencilerine tavsiyem benim gibi son sınıfa kadar beklemeyin ve daha birinci sınıftan WAT programına United Towers ile siz de katılıp bu eğlenceyi sizde yaşayın. Maalesef benim son senem.

Biraz is verenlerden bahsedeyim; öncelikle insana çok değer veriyorlar. çalışırken siz de takımın bir parçası olduğunuzu hissediyorsunuz ve kendinizi geliştirdiğinizi fark ediyorsunuz. İnsanlar çok sıcakkanlı ve birçok arkadaş ediniyorsunuz. Burada dünyanın dört bir yanından insan görmek mümkün. Şehir merkezinde kolaylıkla ikinci bir isi bulmak çok kolay eğer boş zamanınızı çalışarak geçirmek istiyorsanız. Ev kiraları biraz yüksek olmakla birlikte evler çok konforlu ve her turlu eşya mevcut. Ama ben şanslı sayılırım çünkü abim burada yaşıyor ve ben kira vermek zorunda değilim. Tek olumsuz nokta downtown’a uzak bir yerde yaşıyoruz ve araba olmadan ise gitmek zor.

Bi de sunu açıklamalıyım ki Amerika’ya gelirken yapmış olduğunuz masrafları fazlasıyla karşılayabiliyorsunuz. Eğer ikinci bir is bulursanız parada biriktirebilirsiniz. Ama size tavsiyem bırakın para biriktirmeyi ortamın tadını çıkarın.

Su anda. Wisconsin’de yaşıyorum ve sadece Milwaukee şehrine gitme fırsatı buldum. Orası yaşadığım şehirden daha büyük bir yer. Sanat Müzesi görülmeye değer. Türkiye’ye dönmeme on gün kala New York’a gitmeyi düşünüyorum. Çok muhteşem bir şehir.

Arkadaşlara tavsiyem bir an onca sizde bu programa katilin ve iyi bir ise yerleştirilmek için önceden kayıt yaptırmanızı tavsiye ederim.

CENGİZ ÖZDEMİR
THE EDGEWATER – MADISON, WI – SUMMER 2006
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
MALİYE – 4. SINIF