//BURCU Ö.

BURCU OYine yeniden iyi ki…

Tek başına… okyanusunun ardında… çalışıp para kazanıp gezeceksin.. çok çalıştıracaklar… ne yer ne içerim… e Türkiye’de çalış sonra gez!.

Haliyle böyle düşünmekten üniversite hayatım boyunca yapamadığımı mezun olduğum yaz yapmaya karar vermiştim. Biraz kaçmak diyelim biraz da değişiklikti ilk başta amacım. Karar verdiğim andan itibaren her aşamada vazgeçmeyi düşündüm, haliyle biraz korku birkaç engel o an vazgeçtiriyor insanı. Neyse bu durumlarda gitmemi destekleyecek danışmanım vardı.

Çalışmaya başladıktan sonra bi durup düşündüm ve gerçekten çalışıyordum ama istediğim için o kadar çok çalışıyordum, üstelik çalışırken bile eğleniyordum… İlk iş tecrübem ilk yurtdışı deneyiminde hiç beklemediğim mutlulukla çalışıyordum.

Gelirken aklımdaki yalnız nasıl olacak orada sesleri usulca çekilmişti geri, yalnız değildim.

Bir gün Taylandlı en yakın arkadaşım ikimizin fotoğrafını çıkartıp altına not yazıp bana verdi. O ana kadar hep orda devam edecekmiş gibi gelen hayatı nasıl sahiplendiğimi, böyle kısa sürede farklı ülkelerden insanlarla sıkı bir bağ kurabileceğimi ve ayrılmanın nasıl zor olacağını düşünmeye başlamıştım. Gelirken birisi gitme dese de gitmesem yalnız yalnız diye bakınan gözler, iş arkadaşlarından ayrılırken gözyaşlarını tutamaz olmuş, “iyi ki” dedirtmişti bile…

Sona gelmiştik artık vedalar edilip, paylaşılan her şey anı olmuştu bile. Herkesin dilinde bi ‘iyi ki’ vardı elbet. Yine yeniden iyi ki…

BURCU Ö.
WORLDS OF FUN, A CEDAR FAIR PARK – KANSAS CITY, MO – SUMMER 2016
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
ECZACILIK – 5. SINIF