//BURAK A.

Amerika’ya tek başına gitmek!

Öncelikle herkese selamlar. Work and travel maceramın en başına gidersek iki yıllık uzun bir karar verme / kesinleştirme sürecine dayanıyor…

United Towers Bursa ofisine ilk başvurduğum yıl biraz geç kalmış olmanın şanssızlığı ile istediğim gibi bir iş bulamadım ve o sene bütün wat planları hayal olarak kaldı. Ancak 2012 Eylülde sevgili danışmanım Okan abinin telefonu üzerine wat’ı tekrar ciddi bir şekilde düşünmeye başladım ve kesin gitme kararını verdim. Danışmanım Okan abiyle beraber bütün hazırlıklar yapıldı iş ayarlandı, J1 vizesi alındı, pasaport çıkarıldı, uçak bileti alındı ve yolculuğa saylı günler kaldı. Yolculuktan önceki son hafta heyecan, endişe, merak aynı zamanda heveslik en yoğun hissettiğim duygulardı. Amerika’ya tek başına gitmek! O zamanlar beni çok ürkütmüştü Amerika’ya vardığımda yollarda Manhattan’ı gösteren tabelaları görmek bile bir heyecanken ilk gününde New York’ta taksiyle gezmenin heyecanını söylememe bile gerek yok sanırım.

Ufak tefek zorluklara rağmen, bol bol gezmeyle, harika arkadaşlıklar kurmayla ve hayalim olan New York’ta 6 gün kalmayla geçen beklediğimden çok daha fazla şeyler yaşayıp öğrendiğim bir program oldu. Geçirdiğim en eğlenceli yaz tatilim olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

BURAK A.
MOTOR WORLD OF VIRGINIA BEACH – VIRGINIA BEACH, VA – SUMMER 2013
ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI – 3. SINIF