BUDAgönlüm sendePEŞTE

BUDAgönlüm sendePEŞTE,

Tuna nehrinin iki yakasını köprüler ile birbirine bağlayan bir şehir olan Budapeşte, gece ve gündüzü ile görenleri büyüleyen bir atmosfere sahiptir. Kültürü ve tarihi yapısı ile gittiğiniz ilk günden itibaren sizi etkileyecek bir şehir olan Budapeşte, sunduğu eğitim olanakları da ile uluslararası öğrenciler tarafından çok fazla talep görmektedir.

Bulunduğu konum ile Avrupa’nın göbeğinde yer alan Budapeşte; Slovakya, Avusturya ve Hırvatistan gibi AB ülkelerine çok yakın mesafede yer almaktadır.
Budapeşte’de yer alan International Business School 1991 yılında kurulmuş olup, İngiltere’nin sayılı üniversiteleri arasında yer alan Buckingham Üniversitesi’nden diploma sunması avantajı ile öğrencilerine kaliteli bir eğitim fırsatı sağlamaktadır. International Business School şu an sahip olduğu 1200 öğrenciye butik bir üniversite havası hissettirirken, yer aldığı kampüs içerisindeki büyük firmalardan öğrencilerine staj imkanları sunmaktadır.

International Business School şehrin Buda tarafında yer alıp, şehir merkezinden gayet kolay bir ulaşım ağı üzerinde yer almaktadır. Ulaşım konusunda Budapeşte gerçekten çok zengin olup, bir çok tren ve otobüs ağı ile yaşayanların hayatını oldukça kolaylaştırmaktadır, kısaca değinmek istersem aylık sınırsız öğrenci kartını (Akbil) 11€ olarak belirtebilirim. Ulaşım ağı Macaristan içi ya da farklı ülkelere de tren ile çok kolay bir şekilde sağlanmaktadır.

Okulun yer aldığı kampüs içerisinde rektörlük, akademik bina, kütüphanenin yanı sıra yurt imkanı da bulunmaktadır. Sunduğu eğitim yanı sıra sağladığı yurt imkanı ile uluslararası öğrencilerin ilgi odağı olan International Business School, bulunduğu kampüs içerisinde yer alan 60 büyük firma aracılığı ile öğrencilerine staj imkanları sunmaktadır ve bu stajlar esnasında öğrenciler AB’den hibe alma fırsatına sahip olabilmektedirler.

Macaristan’ın büyülü başkenti’nde kaliteli bir eğitim alarak İngiltere diplomasına sahip olabileceğiniz International Business School,Avrupa’da adını duyurmuş bir İşletme okuludur,sizde böyle bir büyülü şehirde kaliteli eğitim ve dünyada geçerli bir diplomaya sahip olmak istemez misiniz?

Avrupa Kültür Başkenti olan şirin bir şehir ‘Pecs’

2010 yılında Avrupa Kültür Başkentleri arasında seçilen bu şirin şehir yaklaşık 150.000’lik nüfusu ile öğrencilere huzur ve sahip olduğu üniversite ile kaliteli bir eğitim fırsatı sunmaktadır. Başkent Budapeşte’ye 2 saat mesafede yer alan Pecs şehri’ne otobüs ve tren ile kolayca ulaşım sağlanmaktadır. Pecs şehrine girdiğiniz andan itibaren şehrin her yerinde Osmanlı’dan kalıntılar görebilmekteyiz. Pecs şehrinde ana ulaşım bisiklet olup hemen hemen bütün öğrenciler bisiklet kullanmaktadır.

Pecs şehri’nde yer alan ve Avrupa’nın en eski üniversitelerinden biri olan 1367 yılında kurulmuş Pecs Üniversitesi 23.000 civarında öğrenciye sahip olup, bunun yaklaşık 3.000’i 60 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrencilerdir, bunun yanı sıra 27 farklı ülkeden 250 Erasmus öğrencisine sahiptir. Toplamda 10 fakültesi bulunan bu üniversitenin bünyesinde 3 farklı yurt imkanı ile öğrencilerine uygun ve kullanışlı konaklama imkanı sunar.

Pecs Üniversitesi’nin sağlık bölümlerinin yanı sıra, Fizik, Kimya ve Biyoloji labaratuarları ile öğrencilerine sunduğu imkanlar yadsınmayacak doğrultuda üst düzeydedir. Aynı doğrultuda sunduğu bazı sözel bölümlerde ise özel programlar olup öğrencilerine sunduğu çift diploma avantajları bulunmaktadır.

Pecs Üniversitesi’ni neden seçmeliyiz? 40 uluslararası program, kaliteli eğitim ve AB diploması, uygun eğitim ve yaşam maliyeti, güvenli yaşam olarak belirtebilirim.

Siz de kaliteli eğitim ve uygun yaşam maliyeti olan bir şehirde eğitim almak isterseniz, Pecs Üniversitesi doğru bir tercih olacaktır.

Yeşilin her rengini görebileceğiniz bir yer ‘Debrecen’

Başkent Budapeşte’nin doğusunda kalan Macaristan’ın 2. büyük şehri Debrecen, Budapeşte’ye tren ile yaklaşık 2.5 saat mesafededir. Budapeşte’de yer alan tren istasyonlarından biri ülke içi, diğeri ise diğer ülkelere yolculuk yapanların kullandığı istasyonlardır. Ülke içerisinde tren kullanmak isteyenler Nyugati Palyaudvar istasyonundan Macaristan’ın her yerine gidebilmektedirler. Macaristan para birimi olarak hala Euro’ya geçmeyen ülkelerden biri olup, kendi para birimi olan Forint’i kullanmaktadır ve Budapeşte-Debrecen arası tren yaklaşık 15€ (4500 Forint) olarak belirtebilirim.

Macaristan’ın en kaliteli üniversiteleri arasında yer alan Debrecen Üniversitesi, 1538 yılında kurulmuş olup yaklaşık 30.000 öğrenciye sahiptir. Okulun uluslararası öğrenciler tarafından en popüler bölümleri sağlık bölümleri olup, uluslararası öğrencilerin çoğunluğunu İsrail, İran, Norveç, Nijerya’dan gelen öğrenciler oluşturmaktadır. Toplamda 4 kampüse sahip olan Debrecen Üniversitesi’nin, Tıp Fakültesi’nin bulunduğu kampüs içerisinde 2 adet kütüphane ve botanik bahçesi de yer almaktadır. Mühendislik alanında da öğrencilerine sunduğu çalışma alanları ile, uluslararası öğrenciler tarafından ön planda tutulan bir araştırma üniversitesi olarak belirtebilirim.

Şehir ortasından geçen 2 adet tramway hattı şehrin hemen hemen her yerine öğrencilerin ulaşımını çok kolaylaştırmaktadır. Şehirdeki bütün restorantlar öğrenciye endeskli olup açılış-kapanış saatleri öğrencilere göre ayarlanmaktadır. Ayrıca Debrecen şehir merkezinde 2 tane de Türk ürünleri satan market bulunmaktadır.

Eğitim odaklı olarak öğrencilerine sunduğu fırsatları ve kaliteli eğitimi ile Debrecen Üniversitesi’nde siz de eğitim alabilirsiniz.

Caner Okutan
United Towers, İstanbul Bölge Ofisi
Dahili: 115
E-Posta: caner.okutan@unitedtowers.com

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map