British Study Centres (BSC)

60’lı yıllarda açık üniversite adı altında kurulan British Study Centres (BSC), 70’lerden sonra birebir İngilizce dersler vermeye başlamıştır. İlk İngilizce dil sınıfını 90’larda kurup öğrenime geçmiştir. Bu süreç sonrasında 2002’de Brighton ve 2004’te Londra’da İngilizce sınıfları açılmaya başlanmıştır.
Oxford, Brighton, Bournemouth, Londra olmak üzere İngiltere’nin 4 Merkezinde eğitim vermektedir.

Misyonu: “Öğrencilerine ve çalışanlarına yaratıcı, ödül dolu ve başarılı bir öğrenimin yanı sıra çalışma olanağı sunmaktır.”

NEDEN BRITISH STUDY CENTRES?
•    Geçmişin Tecrübesi: Köklü bir geçmişe sahip olan British Study Centre herkese ve farklı taleplere göre eğitim olanakları sunmaktadır.
•    Farklı Kurs Seçenekleri: Herkes için bir şeyimiz var sloganıyla, Genel İngilizce, IELTS, Cambridge FCE ve CAE hazırlık kursları, TOEFL/TOEIC sınav hazırlık kursları, İş İngilizcesi ve staj programları, bire bir İngilizce kursları yanı sıra mesleki kurslar sunmaktadır.
•    Kariyer Servis Hizmetleri: Ücretsiz iş yerleşim programları ile öğrenciler, İngiltere içerisinde iş imkanı bulabilmektedir (Bu iş yerleşimleri Genel İngilizce kurslarını bitiren adaylar için sağlanmaktadır).
•    Dil eğitimi + Mesleki Dersler: Genel İngilizce + Rüzgar sörfü dersleri, Genel İngilizce + aşçılık kursları şeklinde programları da bulunan okulun cazibesi de bu doğrultuda artmaktadır.
•    Ücretsiz İnternet Seçeneği: okulun çevresinde ücretsiz internet kullanımı sunulmaktadır.
•    Sosyal Aktiviteler: Oxford merkezini görmeniz, üniversite ve kampüsünü gezmeniz için iyi bir fırsat olan kayıkla (botla) yarışma aktivitesi kaçırılmayacak bir fırsattır. Yanı sıra İngiltere’nin en ünlü Silverstone yarış pistine yapılan geziler ilgi uyandırmaktadır.

KONAKLAMA
Öğrenci taleplerine göre tüm lokasyonlarda 3 farklı çeşit konaklama imkanı sunulmaktadır.

– Aile Yanı Konaklama: Tek kişilik yarım pansiyon, tek kişilik kahvaltıdahil, tek kişilik sadece oda şeklinde sunulmaktadır. İki arkadaş kayıt yaptıran adaylar için çift kişi yarım pansiyon ve çift kişi kahvaltı dahil şeklinde imkanlar sunan aile yanı konaklamaları, sezon durumuna göre otobüs duraklarına veya okula yürüme mesafesinde bulunabilmektedir.
– Öğrenci Evleri: Öğrenci evleri genelde şehir merkezinde bulunmaktadır. Eşyalı ve büyük salonu bulunan öğrenci evleri konforlu bir konaklama sunar. (Büyük ekran televizyon ve ücretsiz internet hizmeti sunmaktadır.
– Apart konaklama: Tek kişilik, birbirine doğrudan bağlı banyo ve yatak odası ve yemeksiz olarak öğrencilerin talebine sunulmuştur. Lüks eşyalı ve güvenlikli hizmeti bulunur.

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map