//BORAN K.

Döndükten sonra bir şeyden emindim: Amerika’ya sadece gezi amaçlı gitseydim bu kadar keyif alamazdım…

Evime döndüğümde anladığım bir şey daha var: 7-8 günlük Amerika turuyla Times Square’e, Özgürlük Anıtı’na ya da Manhattan’a gitsem bu kadar keyif alamazdım. Çalıştığın yerde 40-50 tane arkadaş edinmenin ve onlarla iş çıkışı, off-day’larde gezmenin verdiği keyif paha biçilemez. Döndüğümde onlarda en az benim kadar üzüldüler. Hepsiyle hala iletişim içindeyim. 1-2 yıl sonra tekrar gittiğinde seni karşılayacak birilerinin olmasını bilmek güzel şey.

Eminim ki gezi amaçlı gitsem ne bu kadar arkadaş edinebilirdim, ne bu kadar kültürünü tanıyabilirdim ne de dilimi bu kadar geliştirebilirdim. Üstelik bir de iş tecrübesi edinmenin ve kendi paranı kazanmanın verdiği mutluluk…

Sonuç olarak ben arkama baktığımda keyifle geçirdiğim bir Amerika hatırası görüyorum. Work and Travel’a katılmak isteyen arkadaşlara tek tavsiyem: şirketinizi doğru seçtiğinizde sizi eşsiz bir macera bekliyor.(Ha bir başka tavsiyem: paranızı kazandığınızda alışveriş delisi olmayın yemeklere, şekerlere ve çikolatalara da para ayırın) :)) Teşekkürler United Towers İstanbul.

BORAN K.
JENKINSONS SOUTH – POINT PLEASANT BEACH, NJ – SUMMER 2011
BİLGİ ÜNİVERSİTESİ
ELEKTRİK VE ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ – 1.SINIF