//BİLGEN K.

Rüyalara yolculuk…

Hayatımın tek aşkı olan yunuslara Work and Travel programı sayesinde kavuşacağımı hiç düşünmezdim:) Her şeyi hayal edebilirdim belki ama cidden şu anı kareleyen bir fotoğrafımın olacağını, yunuslarla beraber okyanusta yüzeceğimi, elimi çırptığım zaman onların bana su fışkırtacağını hayal edemezdim! Hayat işte bu olsa gerek diyorum.

Housekeeper olarak çıkmıştım ABD yolculuğuma, hiç bir şey umurumda değildi sadece ABD’ye gideceğimi, çalışacağımı ve gezeceğimi düşünüyordum. Açıkçası para falanda kazanmayı düşünmüyordum, maceraydı benim için Work and Travel. Farklı kültürler tanımaktı benim için ve farklı insanlarla tanışmak dost olmaktı. Söylediğim kafamda kurduğum her şeyi gerçekleştirdim! Pazar günü oda arkadaşımın okulu başladığı için Washington’ a döndü. Pazar sabahı benden ayrıldığı için ve bende ondan ayrıldığım için birbirimize sarılarak ağladık… Aslında WAT programı benim için herkesten çok farklı bir tecrübeydi. Housekeeper olarak başlayacaktım fakat çalıştığım otelin finans kısmında 1 kişilik açık olduğu için ve benimde bölümüm finans olduğu için iş değişikliğiyle otelin finansında çalışmaya başladım ve bir sürü program öğrenerek, kendi alanımda çalışma şansını yakaladım ve belki de ileride çalışacağım alanı belirleme şansını yakaladım WAT sayesinde. Sanırım daha ABD’den ayrılmadan seneye de bir değişiklik olmazsa yazımı yine ABD’de geçireceğimi biliyorum :) Ve son olarak da sözlerimi teşekkürle bitirmek istiyorum.

İlk olarak ABD’deyken öğrendiğim tek dersten dolayı bursumu kaybetmeme rağmen benim Türkiye’ye dönmeme izin vermeyen bir tanecik babama, her zaman yanımda olan anneme ve ablama, ailemden birisi olmamasına rağmen benim hep iyiliğimi istediğine inandığım ve beni sürekli mail atarak yalnız bırakmayan danışmanım Ülker ablama ve United Towers ailesine sonsuz teşekkürler…

BİLGEN K.
HAWKS CAY RESORT AND MARINA – DUCK KEY, FL – SUMMER 2008
YAŞAR ÜNİVERSİTESİ
ULUSLARARASI İLİŞKİLER – 2. SINIF