//BETÜL TUĞÇE G.

Eminim o anki duygularımı anlatacak bir fotoğraf karesi veya video henüz oluşmadı…

Ve hayallerin başlangıcı olan kapıda, United Towers’ın kapısının önündeyim. Sıcak bir karşılamayla, çoktan karar verdiğim Work and Travel programına ilk adımı Taksim’deki samimi insanlarla dolu ofiste attım bile. Şimdi sıra gergin bekleyişte; vize, iş seçimi, iş görüşmesi… Hayallerime giden yolda, yanımda eğitim danışmanlarımla, daha Amerika’ya bile gelmeden tatlı heyecanları yaşadım aslında. Nihayet Amerika’dayım.

İstanbul’dan ayrılmadan önce “Amerika’ya uçuyorum” demiştim, vardığımda anladım ki hayalimin içinde hala uçuyorum. Yaşadıklarımı kelimelere sığdıramam diye çok fotoğraf ve video çektim; ama eminim o anki duygularımı anlatacak bir fotoğraf karesi veya video henüz oluşmadı. 3 ayın sonuna geldim, neler mi gördüm; artık her ülkeden bir yakın arkadaşım var, artık yılbaşı için planımı Romanya’ya, sömestr planımı ise Rusya’ya göre ayarlayabiliyorum mesela. Sadece ben mi? Hayır, birçok ülkeden İstanbul’a gelecek yüzlerce kişi olacak.

Ben sözü kısa tutmak isterken, yine uzayıp gitmiş cümleler. Ben anlatmayayım; siz görün, siz yaşayın bence. Hayat beklemeye gelmez, “hadi gidiyoruz” deyip çılgınlıklara adım atmak gerekir bazen; “hadi” deme vakti geldi sizler için de. Hayallere sığmayacak büyüklükte heyecanlarla, mükemmel bir 3 ay için, seneye tekrar aynı yerde Virginia’da olacağım yine. Çünkü “Virginia is for lovers” :). Teşekkürler United Towers, Teşekkürler Resul, Teşekkürler Pınar bana bu heyecanı yaşattığınız için.

BETÜL TUĞÇE G.
IHOP – WILLIAMSBURG, VA – Summer 2013
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
PSİKOLOJİ – 2.SINIF