Berlitz | Manchester

Kaliteli yurtdışında dil eğitimi, küçük sınıflar ve eşsiz bir yurtdışı eğitim programı seçeneği sunan Berlitz Manchester, 130 yılı aşkın deneyimi ile British Council onaylı bir merkezdir. Özgün ve geniş ingilizce dil programları yelpazesinin yanı sıra, İş İdaresi Diplomaları ve yöneticilik eğitimleri de mevcuttur.

Yeni bir dil ve kültür öğrenmek isteyen veya meslek becerilerini geliştirmek isteyen herkes için uygun yurtdışında dil okulu programları sunan Berlitz Manchester; sosyal programlar, kaliteli konaklama seçenekleri ve en yeni teknolojik donanımlar ile eğitimlerini bütünleştirmektedirler.

NEDEN BERLITZ MANCHESTER?

Geniş Dil Programları Yelpazesi: Berlitz, tüm yıl boyunca, başlangıç düzeyinden ileri düzeye kadar her düzeyde, yoğun ingilizce dahil, çok çeşitli ingilizce dil kursları sunmaktadır. Özel Cambridge Exam hazırlık kursu, IELTS, TOEIC, TOEFL programlarının yanı sıra, BEC ve BULATS gibi iş ingilizcesi programları da mevcuttur. TOEIC ve Trinity sınavlarının merkezlerinden biri olan ve Manchester’de kendi yerinde IELTS sınavı sunan tek özel yurtdışı dil okuludur.

Ayrıca Berlitz Manchester, İngilizce dil programını bir çalışma deneyimi programıyla birleştirmek isteyenler için İngilizce Artı programları da sunmaktadır. Bunlara İş ve Ders, Internship ve Demi-Pair programları dahildir. Ek olarak, meslek becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için, İş İdaresi Diplomaları ve Yöneticilik kursları da mevcuttur. Üniversitelerde Yer Bulma servisimiz de bulunmaktadır.

Merkezi Lokasyon: Berlitz Manchester dil okulu Manchester’in tam merkezinde olup Arndale Centre, Harvey Nichols ve Selfridges gibi heyecan verici alışveriş alanlarına çok yakındır. Merkezi yapısından dolayı, birçok farklı kültürden öğrenciyle tanışabilir ve  şehrin çeşitli merkezlerinde yer alan bar ve restoranlar ile China Town ve Latin style cafe ile bu kültürel farklılığı daha çok hissedebilirsiniz. Ayrıca, Belediye Kütüphanesi, Manchester Sanat Galerisi, Manchester Belediyesi ve çok sayıda özel restoran ve kafenin bulunduğu St Peter’s Square meydanı ile Albert Square meydanına 20 dakikalık bir mesafededir.

Sınıf Mevcudu: Küçük sınıflar samimi ve etkin bir öğrenme deneyimi sunacağından, gruptaki öğrenci sayısı 4 ile 12 arasında değişmektedir. Sınıf mevcudunun 12’yi geçmemesi öğrencilerin derslerine odaklanmasına, derslere daha fazla katılmalarına böylelikle daha hızlı ve etkili bir öğrenime neden olmaktadır.

Akredite Edilmiş Kalite Garantisi: Berlitz Manchester İngiltere dil okullarının kaliteli dil eğitimi, eşsiz ve geniş program yelpazesi ile British Council tarafından onaylanmış bir eğitim merkezidir.

Teknolojik Olanaklar: Klimalı 15 dersliği mevcut olan Berlitz’in sınıfları, Smartboard ve DVD teknolojisi gibi en yeni teknolojilerle donatılmıştır. Üstün kaliteli dersliklere grup ve Executive odaları dahildir. Berlitz dil okulunda bir cafe ve dinlenme salonu ve ek çalışmalar için Öğrenim Kaynakları Merkezi mevcuttur. Merkezin heryerinde Wifi vardır. Aileniz ve arkadaşlarınızla haberleşebilmeniz ve İngilizce pratik yapmanız için de Bilişim Merkezi mevcuttur.

Konaklama Alternatifleri: Berlitz Manchester yurtdışında dil okulu programı ile eğitim almayana gelen öğrencilerine, aile yanı, yurt, özel konaklama, kiralık konaklama ve otel konaklaması gibi seçenekleri alternatif olarak sunmaktadır.

Yurtdışı dil okullarında eğitim alacak öğrenciler, ister aile yanı, ister yurt ya da Self-Catering (bağımsız dairelerde kalmak) konaklama seçeneklerini kullanabilir, isterse bir aileye ait olan fakat ailenin ayrı yaşadığı konaklamayı (özel konaklama) seçebilirler. Oteller de öğrencilerin kullanabilecekleri konaklama alternatifleri arasındadır.

SUNDUĞU PROGRAMLAR

 • Genel İngilizce
 • İş İngilizcesi
 • IELTS Hazırlık İngilizcesi
 • Cambridge Sınavına Hazırlık (FCE ve CAE sınavları)
 • Üniversiteye hazırlık kursları
 • Staj Programı
 • Teacher Training Kursları
 • Havacılık İngilizcesi
 • Askerler için İngilizce
 • Petrol ve Gaz Sektöründe Çalışanlar için İngilizce
 • İngilizce dil eğitimi ile Work& Study

İrlanda Dil Okulları - Yurtdışında üniversite - Work and Travel - Google Site Map